Justyna Hofman-Wiśniewska nie żyje

Wczoraj, 21 września wieczorem, odeszła na zawsze Justyna Hofman-Wiśniewska, od lat związana z polską sekcją Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych/ Klubem Krytyki Teatralnej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP – od roku 2000 nieprzerwanie pełniła obowiązki Sekretarza Klubu, z od 10 lat także z-cy redaktora naczelnego kwartalnika „Yorick”. Z jej inicjatywy Klub organizował warsztaty dla młodych krytyków i spotkania z artystami teatru. Z sukcesem pełniła obowiązki Dyrektora Generalnego Kongresu IATC/AICT, który obradował w Warszawie w marcu 2012 roku.

Obok teatru pasjonały ja sztuki plastyczne i medycyny, którym często oddawała swoje pióro. Pozostawiła po sobie setki artykułów, wywiadów, esejów i książek jej autorstwa i współautorstwa lub pod jej redakcją, jak wydany wydany w roku ubiegłym Mój teatr Różewicza Kazimierza Brauna.

Dla nas, członków Klubu, była lojalną Koleżanką, doradczynią, przyjaciółką, kimś, na kim zawsze można było polegać, gotowa nieść pomoc innym, nie bacząc na własny stan zdrowia i nadwątlone siły. Trudno pogodzić się z myślą, że już Jej nie ma wśród nas.

Zarząd Klubu Krytyki Teatralnej

 

Leave a Reply