Duch Pikadora w Och-teatrze

Już 10 października b.r. w warszawskim Och-Teatrze odbędzie się premierowy pokaz gościnnego spektaklu „Duch Pikadora. Powrót legendy” w reżyserii Michała Walczaka, z gwiazdorską obsadą – Ewą Konstancją Bułhak  i Ireną Melcer oraz Rafałem Rutkowskim, Grzegorzem Małeckim i Arkadiuszem Janiczkiem.

„Duch Pikadora. Powrót legendy” to, jak zapowiada Michał Walczak,  surrealistyczny mini-musical, będący opowieścią o zderzeniu dwóch zupełnie innych światów: klasycy dwudziestolecia międzywojennego kontra współczesna Warszawa. Jest to jednocześnie komedia z fascynującym wątkiem kryminalnym, stworzona przez nieobliczalną trupę artystów, włóczęgów i uciekinierów ze świata wielkich korporacji, którzy stawiają sobie wielkie pytania… Wybuchowa mieszanka pełna tajemniczych postaci, niezwykłe zwroty akcji, sushi-bar Hiroshima w wersji retro, Julian Tuwim i klimat rodem z londyńskiego West Endu – to tylko namiastka tego, co czeka widzów spektaklu. Wszystko w oprawie muzycznej Wiktora Stokowskiego, odpowiedzialnego choćby za muzykę pisaną dla lubianego kabaretu „Pożar w burdelu”.

Przedstawienie grane o 22.00 w Och-Teatrze, na małej scenie Och-Cafe Teatr, to jedyne takie wydarzenie na kulturalnej mapie Warszawy. Powrót do dobrej tradycji XX-lecia międzywojennego, relaks przy lampce wina i kawiarniany klimat to przepis na udany wieczór.

Spektakl w reżyserii jednego z najzdolniejszych polskich dramatopisarzy – Michała Walczaka, wsparty udziałem najlepszych aktorów, z Rafałem Rutkowskim i Grzegorzem Małeckim na czele.

„Duch Pikadora. Powrót legendy” objęty został honorowym patronatem Instytutu Książki.

Mecenasem spektaklu jest Dalkia Warszawa.

 

Scenariusz i reżyseria:
Michał Walczak

Obsada:
Ewa Konstancja Bułhak, Irena Melcer, Arkadiusz Janiczek, Grzegorz Małecki, Rafał Rutkowski

Muzyka:
Wiktor Stokowski

Scenografia:
Anna Tomczyńska

Kostiumy:
Diana Szawłowska

Produkcja:
Agencja Big Deal

Leave a Reply