Lato w Teatrze – Lato prapremier w Teatrze Wybrzeże

BRONIEWSKI w Teatrze Wybrzeże
Do mojego raportu o wakacyjnym graniu na polskich scenach, zamieszczonym na łamach „Przeglądu” („Teatr na lato”, nr 32) wkradł się przykry błąd. Podałem błędną informację, że Teatr Wybrzeże wziął urlop do końca sierpnia. Nic bardziej mylnego. W okresie letnich wakacji (do 31 sierpnia) Teatr Wybrzeże zaprezentuje na pięciu scenach teatru dwadzieścia jeden tytułów, w tym aż cztery prapremiery. A więc nie tylko, że nie bierze urlopu, ale należy do wąskiego grona najbardziej zapracowanych teatrów, co odnotowuję na tym miejscu z wielką satysfakcją.

27 czerwca na Dużej Scenie odbyła się już prapremiera BRONIEWSKIEGO Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego.

16 sierpnia na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim zaplanowano prapremierę AKTU RÓWNOLEGŁEGO Dereka Benfielda w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Tydzień później, 24 sierpnia na Scenie Kameralnej odbędzie się prapremiera spektaklu DWÓCH W TWOIM DOMU Jeleny Grieminy w reżyserii Rudolfa Zioło. Ostatnia prapremiera lata odbędzie się 29 sierpnia na Dużej Scenie. Będzie to STATEK SZALEŃCÓW Nikołaja Kolady.

 

Ponadto w okresie wakacyjnym Teatr Wybrzeże pokaże PODRÓŻE GULIWERA, INTYMNE LĘKI, FADO, SEKS DLA OPORNYCH, MARTWE DUSZE, WILLKOMMEN W ZOPPOTACH, CIĄG, (g)DZIE-CI FACECI, SEANS, WIELKĄ IMPROWIZACJĘ, spektakl SKRZYNK@PANDORY, SŁODKIEGO PTAKA MŁODOŚCI, PŁATONOWA, FAZĘ DELTA, CZAROWNICE Z SALEM, AMATORKI, NASZYCH NAJDROŻSZYCH i NA POCZĄTKU BYŁ DOM.

Leave a Reply