Premiera „Jasia i Małgosi” na pl. Konstytucji

19 lipca na pl. Konstytucji odbędzie sie premiera spektaklu „Jaś i Małgosia”. Wstęp wolny.

W SIERPNIU SPEKTKLE PLENEROWE PRZEZ OCH-TEATREM

Każda historia ma swój początek… i koniec, oczywiście. A skoro każdy koniec to nowy początek – to co stało się z Wilkiem, który chciał przedwcześnie skończyć historię Czerwonego Kapturka i jej Babci? Kim została Czerwony Kapturek, kiedy dorosła? I co mają z nimi wspólnego Jaś i Małgosia? Na wszystkie podobne pytania, i jeszcze wiele innych, wspólnie z dziecięcą widownią spróbuje odpowiedzieć Grupa Dochodzeniowa, czyli młodzi i zdolni aktorzy, których zobaczyć będzie można w sztuce na podstawie tekstu Jana Brzechwy. Po sukcesie niezwykle lubianego przez dzieci Czerwonego Kapturka Adam Biernacki reżyseruje kolejną bajkę, w której zobaczymy Matyldę Damięcką, Katarzynę Kołeczek, Agatę Sasinowską, Kacpra Matulę i Jana Sacharskiego, a usłyszymy także Krystynę Jandę.

Z energią i radością wciągając widownię w każdym wieku do wspólnej, interaktywnej zabawy, młodzi aktorzy przypomną wspaniałą, tradycyjną bajkę o dzielnym rodzeństwie zagubionym w lesie. Przeżywając przygody razem z Jasiem i Małgosią, słuchając pięknych piosenek i pomagając bohaterom w wybrnięciu z opresji, młodzi widzowie nauczą się zgodnej współpracy, budowania zaufania czy rozpoznawania niebezpieczeństwa. A wszystko to w rodzinnej, pełnej radości atmosferze!

Jasia i Małgosię oglądać będzie można w plenerze przez całe wakacje – w lipcu na Placu Konstytucji, zaś w sierpniu na scenie przez Och-Teatrem.

Premierę Jasia i Małgosi oraz spektakle plenerowe w roku 2014 dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Leave a Reply