„Stany Zjednoczonej Świadomości” w Wyszkowie

W dniach 27-28 września 2014 roku odbędzie się niezwykły przegląd teatralny w Wyszkowie. Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie to już druga edycja festiwalu, który wzbudził duże zainteresowanie – zarówno publiczności, jak i teatrów i innych grup artystycznych. Przegląd ma za zadanie łączyć nieformalne grupy teatralne, niezależnych i często bezkompromisowych artystów oraz kabarety literackie i nie tylko.

 

W 2013 roku na deskach sceny Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” w ramach festiwalu wystąpiły takie ugrupowania jak Kabaretus Fraszka, Obustronni Ludzie, czy aktorzy ze Sceny Kotłownia z Ostrowi Mazowieckiej, czyli artyści z Warszawy i okolic. W tym roku zasięg festiwalu się zwiększa – do udziału w nim zaproszone są teatry z całej Polski. Rozszerzono również ofertę kulturalną przeglądu – oprócz aktorów na scenie pojawią się także muzycy, a „w międzyczasie” będzie można zobaczyć obrazy niezależnych twórców. Nic dziwnego, że w tym roku festiwal odbywa się pod hasłem „Stany Zjednoczonej Świadomości”. Gdzie bowiem prędzej szukać wspólnoty i zjednoczenia, niż w sztuce, która jest próbą nawiązania kontaktu ze swoim otoczeniem i obnażenia własnej duszy w różnych stanach świadomości?

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny. Tym razem zaplanowano atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach aktorskich, młodzież – spróbować swoich sił na scenie, a każdy niezależnie od wieku i upodobań – oglądnąć wystawę, pobawić się na koncercie, a przede wszystkim poznać polską niezależną scenę teatralną.

Festiwal w oddalonym o 50 kilometrów od Warszawy, Wyszkowie nie ma charakteru konkursu. Ma natomiast na celu integrację środowiska artystycznego, w szczególności teatralnego, z całej Polski. Współorganizatorem festiwalu jest Fundacja Proscenium oraz Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”.

Zapraszamy do Wyszkowa!

Agnieszka Szymanik

 

Szczegółowy program festiwalu znajdzie się na stronie: http://letniascenateatralna.pl.tl/ oraz na facebookowym profilu Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie.

 

 

Leave a Reply