„Białe krzesła” czyta Magdalena Smalara

Zapraszamy na spotkanie w cyklu CZYTAMY MŁODYCH POETÓW. Wiersze Krystyny Dąbrowskiej z tomiku „Białe krzesła”, za który otrzymała Nagrodę Kościelskich przeczyta Magdalena Smalara (aktorka Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy).

Spotkanie odbędzie się w Cafe Kulturalna w poniedziałek, 26 maja o godzinie 19:00. Po czytaniu z Krystyną Dąbrowską rozmawiają profesor Marek Zaleski i Piotr Matywiecki Wstęp wolny.

 

Czego dowiadujemy się dziś o sobie od poetów?  O to chcielibyśmy zapytać młodych poetów i młode poetki. Dlaczego akurat ich? Ponieważ, to ludzi młodzi będą za chwilę decydować o tym, co ważne. Z młodymi poetami rozmawiają ich starsi koledzy, ich czytelnicy, ale często ich intelektualni mistrzowie i krytycy, filozofowie, socjologowie, kulturoznawcy, teologowie. W każdym ze spotkań obok młodego poety wystąpi jego starszy rozmówca i aktor czytający poezję. – mówi kurator cyklu profesor Marek Zaleski.

Krystyna Dąbrowska (1979) – poetka, tłumaczka, z wykształcenia graficzka. Autorka tomików wierszy Biuro podróży (2006) i Białe krzesła (2012), za który otrzymała Nagrodę Kościelskich i Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej (2013). Pisze też szkice krytyczne (publikowane m. in. w „Literaturze na Świecie”, „Nowych Książkach”, „Kwartalniku Artystycznym”, „Kulturze Liberalnej”). Tłumaczy z języka angielskiego (wiersze W. C. Williamsa, W. B. Yeatsa, Thomasa Hardy’ego i Thoma Gunna w „Literaturze na Świecie”; dwie satyry Jonathana Swifta: Bitwa książek. Opowieść balii, WUW, 2013). Jej wiersze były tłumaczone na angielski, rosyjski, szwedzki i niemiecki. Mieszka w Warszawie.

26 maja, godzina 19:00

Cafe Kulturalna

wstęp wolny

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply