WYDARZENIE SPECJALNE POŚWIĘCONE TADEUSZOWI RÓŻEWICZOWI

28.04.2014 / godz. 19:00 / Scena Kameralna / Wieczór poświęcony Tadeuszowi Różewiczowi

Kartoteka rozrzucona Tadeusza Różewicza. Film i dyskusja

W poniedziałek 28 kwietnia 2014 o godzinie 19:00 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu wyświetlony zostanie film Elżbiety Sitek Kartoteka rozrzucona. Próby. To wyjątkowy zapis spotkań Tadeusza Różewicza z grupą aktorów, jakie odbywały się na Scenie Kameralnej między 17 listopada a 2 grudnia 1992 roku przy jednoczesnym udziale publiczności. W wyniku tego powstała Kartoteka będąca dekonstrukcją siebie samej, wynikła z wydarzeń na próbach, z przynoszonych przez Różewicza i aktorów fragmentów codzienności i tekstów. Druga Kartoteka. Kartoteka rozrzucona.

Po filmie odbędzie się spotkanie z aktorami biorącymi udział w próbach Kartoteki rozrzuconej, m.in. z Tomaszem Lulkiem, Elżbietą Czaplińską, Jadwigą Skupnik, Andrzejem Wilkiem oraz z Elżbietą Sitek, która 22 lata temu podjęła się realizacji telewizyjnej wydarzeń na Scenie Kameralnej. Rozmowę poprowadzi dyrektor teatru Krzysztof Mieszkowski.

Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć wybitnego pisarza w roli reżysera i spotkać się z aktorami, którzy z nim wówczas pracowali.

Projekcja filmu odbędzie się dzięki uprzejmości Elżbiety Sitek i Telewizji Wrocław.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Kartoteka rozrzucona. Próby

Reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne: Tadeusz Różewicz

Realizacja telewizyjna: Elżbieta Sitek

Obsada: Tadeusz Różewicz, Elżbieta Czaplińska, Mirosława Lombardo, Ewa Skibińska, Jadwiga Skupnik, Wojciech Dąbrowski, Marek Feliksiak, Cezary Kussyk, Tomasz Lulek, Henryk Niebudek, Igor Przegrodzki, Andrzej Wilk, Wojciech Ziemiański

Czas: 76 minut

 

 

 

Leave a Reply