Kraków. Sceniczny jubileusz Peszka

Jubileusz sceniczny w wykonaniu Jana Peszka przed nami. 24 lutego, w Narodowym Starym Teatrze Jubilat po raz pierwszy zaprezentuje projekt „Jan Peszek. Podwójne solo”.

Poniedziałek, 24 lutego, godz. 19, Stary Teatr. Przed kilkoma dniami obchodził 70. urodziny, choć jak zaczął wyliczać łączne jubileusze okazało się, że zebrało się ich na lat 300. Bo przecież trzeba doliczyć m.in. 50 lat pracy artystycznej, 30 pedagogicznej i 45 lat małżeństwa.

I jeszcze, jeszcze Jubileusz sceniczny w wykonaniu Jana Peszka przed nami. 24 lutego, w Narodowym Starym Teatrze Jubilat po raz pierwszy zaprezentuje projekt „Jan Peszek. Podwójne solo”. Pierwszą część będzie stanowił słynny „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego” Bogusława Schaeffera, a w drugiej nowość, czyli „Dośpiewanie. Autobiografia” wg pomysłu i w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego (premiera).

 

Peszek zaśpiewa 30 urywków z własnej biografii do „Wariacji Goldberowskich” Jana Sebastiana Bacha. Znajdą się w nim między innymi takie biograficzne szczegóły jak: „W moim dziadku kochała się Rita Hayworth” czy „Ze wszystkich dziewcząt w przedszkolu najbardziej odpowiada mi Teresa i ja się z nią ożenię”.

 

Wielbicieli jubileuszy jednak przestrzegamy: aktor niczego nie będzie podsumowywał, bo fet jubileuszowych nie znosi. Natomiast na pewno zaskoczy nas po raz kolejny energią, sprawnością, mistrzostwem słowa.

„Wciąż zaskakuje”
JOC
Dziennik Polski nr 42 online

Leave a Reply