Europejski Rok Obywateli

Już 1 grudnia rozpoczyna się w Warszawie cykl debat, pokazów, wystaw i koncertów, towarzyszących Europejskiemu Rokowi Obywateli, ogłoszonemu przez Parlament Europejski. W dniach od 1-4 grudnia odbywać się będą w Teatrze Polskim i Domu Spotkań z Historią imprezy składające się na program związany z ideą europejskiego obywatelstwa. Szczegółowy program imprez jest dostępny na utworzonej stronie internetowej

www.obywateleuropy.pl

oraz na facebooku https://www.facebook.com/events/179668775567724/?ref=22

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny, z tym że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc lepiej dokonać rezerwacji w kasie Teatru Polskiego.

Szczególnie polecamy dwa wydarzenia, dyskusję pisarzy: Esther Vilar, Kai Malanowskiej i Martina Pollacka na temat Unia – Obywatel – Człowiek, która moderują dr Jarosław Makowski i dr Tomasz Miłkowski  – debata odbędzie się 2 grudnia w Teatrze Polskim (Scena Kameralna) – początek o godzinie 18.00. W trakcie debaty fragmenty utworów zaproszonych pisarzy prezentować będą aktorzy: Maja Barełkowska, Joanna Żółkowska, Piotr Cyrwus, Adam Ferency i Grzegorz Matysik; nazajutrz, 3 grudnia w tym samym miejscu, w Teatrze Polskim (Scena Kameralna) o godz. 19.00 odbędzie się projekcja spektaklu telewizyjnego Antygona wg Sofoklesa w reżyserii Andrzeja Seweryna. Pokaz poprzedzi rozmowa, którą poprowadzi omasz Miłkowski, z udziałem reżysera i prof. Andrzeja Waśkiewcza, dyrektora Instytutu Socjologii UW. Jej temat: Obywatel wobec państwa. W stronę modelu równowagi.

Leave a Reply