SCHAEFFER I GRYŻEWSKI Z NAGRODAMI KURIER36

Redakcja portalu Kurier365.pl przyznała nagrody Bogusławowi Schaefferowi za multimedialność w sztuce i nieograniczone horyzonty twórczości i Mariuszowi Gryżewskiemu za konsekwentne budowanie dobrej marki magazynu VIP. Uroczystość z tej okazji odbyła się w Muzeum Niepodległości w Warszawie (al. Solidarności 62) w poniedziałek 18 listopada 2013 roku o godz. 18. Nagrodzeni otrzymali przedstawiające Warszawę akwarele znanego malarza Janusza Dziurawca.

Nagrodę dla Bogusława Schaeffera, odebrał aktor Marek Frąckowiak, Prezes Fundacji „Aurea Porta”, która od lat zajmuje się promocją twórczości tego fenomenalnego twórcy. Przyznane wyróżnienie skomentował w następujący sposób: „Nagroda idzie więc w ręce wielkiego artysty, który w tym roku obchodzi 65. rocznicę swego debiutu artystycznego”. Tomasz Miłkowski, wygłaszając laudację na temat dokonań artystycznych Bogusława Schaefferze mówił o jego wielkim talencie, ale i wielkiej skromności. Nazwał go do Leonardem da Vinci XXI wieku. Stwierdził też, że trudno sobie wyobrazić bardziej trafne określenie powodu przyznania tej nagrody prof. Bogusławowi Schaefferowi: „za multimedialność w sztuce i nieograniczone horyzonty twórczości”. Określenie to bowiem trafia w sedno nieposkromionej wyobraźni artysty, łączącego w sobie wiele talentów i odgrywającego w sztuce europejskiej rolę chorążego nowych poszukiwań.
Drugim bohaterem wieczoru był Mariusz Gryżewski, który od lat, opierając się zachodnim koncernom, tworzy polskie marki. Laudację na jego temat wygłosił Sławomir Lechosław Bawarski – Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników „Globtroter”. Podkreśli on, że Mariusza Gryżewskiego można podziwiać za sukces jaki odniósł on na bardzo trudnym skomplikowanym rynku prasy kolorowej. Mariusz Gryżewski, komentując odbiór nagrody powiedział: „Chcemy być jak najlepszym intelektualnym i biznesowym partnerem dla czytelników, klientów oraz instytucji zajmujących się promocją polskiej gospodarki, biznesu i kultury.”.

 

Bogusław Schaeffer wybitny polski muzykolog, kompozytor, krytyk muzyczny, dramaturg, grafik i pedagog. Bardzo ceniony w wielu krajach twórca o nieposkromionej wyobraźni, łączący w sobie wiele talentów. Prekursor wyznaczający nowe kierunki w sztuce. Autor książek i artykułów na temat muzyki współczesnej oraz historii muzyki. Studiował muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kompozycję w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie. Od 1963 r. wykłada kompozycję w Akademii Muzycznej w Krakowie. Pracował jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim, w austriackim Salzburgu, holenderskim Middelburgu i w angielskim Yorku. Współpracował ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. Jest autorem wielu sztuk teatralnych. 20 listopada 2013 roku rozpoczyna się 5. Festiwal Era Schaeffera, ukazujący i popularyzujący dorobek artystyczny tego wybitnego twórcy.

Mariusz Gryżewski właściciel Wydawnictwa MaxMedia, które rozpoczęło działalność w kwietniu 2002 roku jako wydawca magazynu „FAKTY”. Od początku istnienia wydawnictwo postawiło sobie za cel ścisłą współpracę z izbami gospodarczymi, handlowymi i biznesowymi, organizacjami rządowymi i pozarządowymi. W roku 2004 do wydawanych tytułów dołączył magazyn „VIP Polityka Biznes Fakty”, który powstał z myślą o świecie high life’u, osobistościach polityki i biznesu, elitach intelektualnych, artystycznych i naukowych. Obecnie jest to ekskluzywny magazyn docierający co kwartał do opiniotwórczych kręgów polityki, kultury, biznesu oraz nauki. Czytelnikami są menedżerowie, kadra zarządzająca przedsiębiorstwami, przedstawiciele instytucji i izb gospodarczych, ministerstw, ambasad i instytucji pozarządowych.

 

Nagrodami są akwarele znanego warszawskiego malarza Janusza Dziurawca. Jego prace obejmują dwa nurty: realistyczny i quasi-abstrakcyjny. Chętnie tworzy cykle tematyczne, wśród których znaczące miejsce zajmują miejskie pejzaże, obrazy Warszawy i mazowieckich miasteczek, a także pełne uroku wizerunki przyrody. Swoje prace prezentował na ponad 60. wystawach indywidualnych, brał udział w prestiżowych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą: w Nowym Jorku, Berlinie, Delhi i Sztokholmie. Jego obrazy znajdują się m.in. w zbiorach Zachęty i Muzeum Narodowego w Warszawie, a także w Musée des Arts Contemporaines w Paryżu oraz w wielu kolekcjach w kraju i zagranicą.

 

Portal Kurier365.pl powstał w 2010 roku. Zajmuje się gospodarką, kulturą, nauką, turystyką i sprawami interwencyjnymi. Dużo uwagi poświęca sprawom Warszawy. Z portalem Kurier.365.pl współpracuje wielu znanych dziennikarzy, m.in.: Michał Fajbusiewicz, Marcin Wolski, Rafał Ziemkiewicz, Cezary Rudziński, Zofia Suska, Marzena Kądziela czy Grzegorz Micuła, a także fotografów takich jak Zenon Żyburtowicz. Dział BIZNES365 opisuje wydarzenia gospodarcze, wiadomości dotyczące przedsiębiorstw, menadżerów oraz o konkursach i rankingach. Publikowane są tam też raporty, wywiady i wypowiedzi ekspertów. Szczególną uwagę poświęcono także nowym technologiom, społecznej odpowiedzialności biznesu i rynkowi nieruchomości. W dziale KULTURA365 można znaleźć informacje o filmach, wystawach, spektaklach teatralnych, koncertach, widowiskach plenerowych, książkach i wydawnictwach muzycznych. Prezentowane są sylwetki wybitnych twórców oraz wywiady z artystami. Dział NAUKA365 poświęcony jest odkryciom naukowym, wynalazkom, ciekawostkom oraz sprawom z pogranicza nauki i biznesu. W dziale GLOBTROTER365 znajdują się reportaże i relacje z Polski, Europy, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, Australii i Azji. Publikowane są też wywiady ze znanymi podróżnikami, informacje o książkach podróżniczych i przewodnikach turystycznych oraz o pensjonatach i ośrodkach turystycznych. W dziale WARSZAWA365 internauci znajdą informacje na temat stołecznego biznesu, inwestycji, wydarzeń kulturalnych oraz o historii stołecznego miasta. Zainteresowaniem cieszy się także dział POSTERUNEK365 dotyczący spraw bezpieczeństwa i przestępczości. Zamieszczane są tam wiadomości na temat akcji policji oraz informacje dla kierowców, a także komunikaty o osobach zaginionych i poszukiwanych.

Leave a Reply