TEATRALNE SPIĘCIE W TEATRZE POWSZECHNYM W WARSZAWIE

TEATRALNE SPIĘCIE W TEATRZE POWSZECHNYM W WARSZAWIE

Teatr Powszechny jest jednym z dziesięciu teatrów w Polsce, który w roku 2013 weźmie udział w projekcie „Teatralne Spięcie” realizowanym przez Stowarzyszenie Pedagogów Teatru.

Teatralne Spięcie to projekt łączący teatry i szkoły. Nauczyciele biorą udział cyklu warsztatów organizowanych przez członków SPT przy wsparciu pracowników teatru. Prowadzący wykorzystują narzędzia teatralne oraz pokazują, jak zastosować je w praktyce. Uczestnicy poznają ideę pedagogiki teatralnej, a przede wszystkim zdobędą narzędzia do budowy warsztatu do spektaklu. Wynikiem pracy będą autorskie scenariusze, które nauczyciele wykorzystają w teatralnej pracy z młodzieżą. W Teatrze Powszechnym w Warszawie odbędą się dwa cykle warsztatowe:

 

13, 14, 15 września
13 września – uczestnicy oglądają spektakl „Romeo i Julia”
14 września, godz. 9.00 – 16.00 – warsztaty w scenografii do spektaklu (Scena Duża)
15 września, godz. 9.00 – 16.00 – warsztaty w scenografii do spektaklu (Scena Duża)
28, 29 września
28 września, godz. 9.00  – 16.00 – warsztaty (sala prób)
29 września, godz. 9.00 – 16.00 – warsztaty (sala prób )

Nauczyciele zainteresowani udziałem w projekcie mogą skontaktować się z Koordynatorem projektów edukacyjnych w Teatrze Powszechnym, Dominiką Szulc, tel. 510 131 807, e-mail d.szulc@powszechny.art.pl.

Projektem zostało objętych 10 teatrów w całej Polsce. Udział w Teatralnym Spięciu będzie początkiem trwałej współpracy na polu edukacji między dwoma środowiskami: szkolnym
i teatralnym.

Obok Teatru Powszechnego w projekcie wezmą udział: Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz, Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk, Teatr Miejski im. W. Gombrowicza, Gdynia, Teatr Lalki i Aktora „Pinokio”, Łódź ; Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki, Opole; Teatr im. W. Horzycy, Toruń; Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego, Wałbrzych; Teatr Powszechny im. Z. Hübnera, Warszawa; TR Warszawa; Teatr Stanisławowski (Muzeum Łazienki Królewskie), Warszawa.

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru/ SPT powstało w kwietniu 2010 roku.

SPT to wynik spotkania artystów i animatorów teatralnych z całej Polski, zajmujących się praktyczną edukacją teatralną na różnych obszarach – w szkołach, teatrach, szkołach specjalnych, uczelniach wyższych, domach kultury oraz  w przestrzeniach niezależnych.

 

Więcej informacji na:
www.pedagodzyteatru.org
www.facebook.com/TeatralneSpiecie

Leave a Reply