Damy i Huzary powracają do Rampy!

Teatr Rampa rozpoczyna sezon 2013/2014. Duża Scena znów rozszaleje się „Tangiem Piazzolla” oraz rozbawi do łez fredrowskimi „Damami i huzarami” powracającymi w znanej wersji musicalowej!

 

Choć spektakle w Rampie grane są od 10 września, intensywne próby i przygotowania trwają już od początku miesiąca. Nie chodzi tylko o przypomnienie ról sprzed wakacji, ale przede wszystkim o wznowienie dużej produkcji musicalowej, jaką jest „Nie uchodzi, nie uchodzi… czyli damy i huzary” w reżyserii Macieja Wojtyszki z muzyką Jerzego Derfla. Większość piosenek do przedstawienia napisał reżyser, wiernie zachowując mistrzowską poetykę fredrowskiego wiersza. To one, w połączeniu z finezją i rubasznością dialogu, stworzyły barwną opowieść o zabawnych perypetiach męsko-damskich związanych z kawalerstwem, swataniem, ożenkiem z miłości i… dla świętego spokoju! Spektakl miał swoją premierę wiosną 2006 roku
i przez ponad 6 lat grany był przy wypełnionej po brzegi widowni. Potem nastapiła kilkumiesięczna przerwa w eksploatacji przedstawienia, które – na życzenie publiczności – przywrócono do życia. Od września zobaczymy w spektaklu nowe twarze – Andrzeja Chudego w roli Majora, Małgorzatę Dudę – Kozerę w roli jednej z jego sióstr i niezawodnej swatki, oraz Joannę Górniakjako służącą. Niezapomniane siostry-intrygantki zagrają również Katarzyna Kozak i Agnieszka Fajlhauer. Damom towarzyszyć będą oczywiście huzary: Mieczysław Morański, Piotr Furman, Robert Kowalski i Tadeusz Woszczyński. Będą mogli Państwo podziwiać również młode pokolenie naszych aktorów: Kamilę Borutę-Hycnar na zmianę z Dominiką Łakomską w roli Zofiji i Konrada Marszałka – w roli Porucznika.

To niepowtarzalny spektakl: ciągle zaskakuje swoją aktualnością i… efektami pirotechnicznymi na scenie, a na widowni łączy różne pokolenia. Sercowe problemy dam i huzarów wywołują nie tylko salwy śmiechu, ale nawet doprowadzają do łez. Tak więc gołym okiem widać, że doskonale przekazany ponadczasowy fredrowski humor sprawia, że jest to przedstawienie i dla młodych i dla… młodych duchem!

Jeżeli więc chcesz zachować w sobie młodość na dłużej, powinieneś koniecznie zobaczyć co „Nie uchodzi…” w Teatrze Rampa!

Leave a Reply