Finisz Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu

Na zakończenie festiwalu zobaczymy opowieść o trudnej relacji pary kochanków w wykonaniu francuskiego duetu „Mangano Massip” i nowy program etiud ulubieńców warszawskiej publiczności czyli grupę „Bodecker&Neander Company”.

 

 

30 sierpnia, godz. 19:00 TELL ME THE TRUTH… – Compaqnie Mangano-Massip

Przedstawienie powstało z inspiracji wierszami Jacquesa Préverta. Duet sceniczny opowiada historię pary, której związek obywa się bez słów czy czułych gestów. Ich relacja stała się sklerotyczna, naznaczona ciszą i brakiem komunikacji. Stoją oboje obok siebie, ale każdy sobie: ofiara i kat… Tylko kto jest kim? Czas sentymentalnego rozstania odsłania ich ukrytą osobowość. Metafory piętrzą się nad zwykłą rzeczywistością, która, jako motyw przewodni, wdziera się coraz bardziej natarczywie, by skończyć jako deszcz listów. Czy to naprawdę koniec?

Sara Mangano i Pierre-Yves Massip eksplorują teatr fizyczny oraz dramatyczną pantomimę ciała. W drugiej kolejności wykorzystuje się muzykę, literaturę, taniec i wszelkie związane z nimi formy ekspresji scenicznej. Owocem tych działań jest seria etiud. Każda ma swój unikalny styl, zainspirowany przez świat bajek i poezji. Te same baśnie i poezje posłużyły do stworzenia dramatycznej i estetycznej wizji teatru fizycznego. Na festiwalu zaprezentują się po raz pierwszy przed polską publicznością.

31 sierpnia, godz. 19:00 FOLLOW THE LIGHT Bodecker & Neander Company

Ulubieńcy warszawskiej publiczności, na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu goszczą po raz szósty.

„Follow Light” to najnowszy program genialnego zespołu tworzonego przez Alexandra Neandra, Wolframa Bocdeckera i Lionela Menarda. W 1996 roku, ukończywszy studia w Ecole Internationale de Mimodrame de Paris pod dyrekcją Marcela Marceau, Wolfram von Bodecker i Alexander Neander powołują do życia Théâtre Mimo Magique. Od 2006 roku posługują się nazwą Compagnie Bodecker & Neander. Ich pierwszy spektakl zatytułowany „Silence” wygrywa nagrodę publiczności Berlin Audience Award, a kolejna produkcja, „Out of the blue” odnosi sukces zarówno wśród publiczności jak i krytyków. Para artystów prezentuje koncepcję „koncertu wizualnego”: podczas wspólnych występów z dużymi zespołami muzyków, jak np. Suttgarter Kammerorchester, londyński Arditti Quartet czy lipski Gewandhaus-Oktett, przed widzami odkrywają nowe, fascynujące połączenie pantomimy i muzyki. Podczas licznych światowych tournee Compagnie Bodecker & Neander przemierzają Europę, Azję, Amerykę Północną i Południową. Dzięki uniwersalnemu wymiarowi teatru wizualnego tej pary mimów, są oni szczególnie cenionymi gośćmi na międzynarodowych festiwalach.

Organizowany co roku Festiwal stał się jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie. To również jedyny na świecie festiwal pantomimy prezentujący wyłącznie spektakle niewerbalne. Wszystkie spektakle są grane na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego. Festiwal jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Bilety: 22 632 24 78, kasa@teatrdramatyczny.pl

 

Leave a Reply