Amazonia – pożegnanie z tytułem

Podczas Letniego Przeglądu Teatru Dramatycznego 29 oraz 30 lipca zagramy ostatnie spektakle „Amazonii” Michała Walczaka w reżyserii Agnieszki Glińskiej z Patrycją Soliman, Agatą Wątróbską, Pawłem Domagałą, Krzysztofem Stelmaszykiem, Łukaszem Lewandowskim oraz Maciejem Zakościelnym.

 

Komedia o zderzeniu marzeń z rzeczywistością, rozgrywająca się w środowisku artystów. Bohaterowie, walcząc z poczuciem niespełnienia, uciekają w świat pieniądza i konsumpcji lub zmierzają w stronę artystycznego radykalizmu i szaleństwa. „Amazonia” proponuje jeszcze jedno wyjście – dystans i rozładowanie napięcia śmiechem. Humor ma być postawą wobec świata, a nie sposobem na ucieczkę z niego.

W Polsce towarzyszy nam niejasne poczucie winy za to, że żyjemy. Zewnętrznie jesteśmy wolni, mamy możliwości, a jednak czekamy żeby COŚ dało sygnał do startu. Czy prawdziwa jest tylko ta Polska umartwiona, cierpiąca, żałobna, wiecznie oglądająca się wstecz, czy nie nadszedł czas na inną Polskę kolorową i tropikalną? – mówi Michał Walczak.

Spektakl mówi o poczuciu niespełnienia i frustracji rzeczywistością – zjawiskach coraz bardziej powszechnych w Europie pogrążonej w kryzysie i szukającej pomysłu na samą siebie. Komedia w i o trudnych czasach.

Premiera miała miejsce 4 lutego 2011 w Teatrze Na Woli

 

Leave a Reply