Absolwent w Dramatycznym

Już 6 lipca czeka nas w Teatrze Dramatycznym na scenie im. Gustawa Holoubka premiera Absolwenta Terry’ego Johnsona w reżyserii Jakuba Krofta.

Ameryka. Burzliwe lata 60., w tle rewolucja seksualna, Beatlesi i zapach marihuany. Ben kończy prestiżową uczelnię i zupełnie nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Bunt przeciwko rodzicom, zauroczenie dojrzałą kobietą i inicjacja seksualna – oto jego pomysły na dorosłego siebie. Podnosi się i upada, boi się i jest odważny, zakochuje się i załamuje jednocześnie. Czy uda mu się żyć na własny rachunek?

 

„Absolwent” to nie tylko opowieść o samotności młodego człowieka, ale też wnikliwy portret hipokryzji klasy średniej. Adaptacja Terry’ego Johnsona powstała na podstawie powieści Charlesa Webba oraz scenariusza filmowego Caldera Willinghama i Bucka Henry’ego na mocy specjalnego porozumienia ze StudioCanal. Została wyprodukowana po raz pierwszy w Londynie i na Broadwayu przez Johna Reida i Sachę Brooksa. Dla Teatru Dramatycznego przetłumaczył ją Jacek Poniedziałek.

 

Reżyseria: Jakub Krofta

Przekład: Jacek Poniedziałek

Scenografia: Jan Polivka

Muzyka: Vratislav Šrámek

Asystent reżysera: Ewa Słobodzianek

Obsada:

Krzysztof Brzazgoń – Beniamin

Agnieszka Warchulska – Pani Robinson

Krzysztof Dracz – Pan Robinson

Anna Szymańczyk – Elaine

Jolanta Olszewska – Pani Braddock, Striptizerka

Mariusz Drężek – Pan Braddock

Andrzej Blumenfeld – Psychiatra, Pastor, Gość w barze

Piotr Siwkiewicz – Recepcjonista, Barman, Carl

Leave a Reply