Pod słońcem południa

14 czerwca 2013 w Teatrze Druga Strefa odbędzie się koncert muzyki hiszpańskiej i latynoamerykańskiej Pod słońcem południa w wykonaniu Carmen Azúar – hiszpańskiej aktorki i pieśniarki oraz Tomasza Kaszubowskiego – wirtuoza gitary. W trakcie koncertu Pod słoncem południa Carmen i Tomasz zabiorą nas w poetycką i pełną magii podróż po Hiszpanii, Meksyku, Chile, Argentynie, Brazylii, Kubie, Peru. W programie wieczoru znajdują się między innymi tango, bolero meksykańskie, walc peruwiański, cueca chiljiska i zamba argentyńska oraz fragmenty poezji i opowiadań latynoamerykańskich.

 

Carmen Azúar w 1989 roku ukończyła studia aktorskie w na Uniwersytecie Alcalá de Henares w Madrycie. Po ukończeniu studiów była aktorką w w Teatrze Ateneo w Madrycie  oraz w Teatrze im. Majakovskiego w Moskwie. W Warszawie była współorganizatorem Dni Garcia Lorci w Teatrze Rozmaitości. W 2004 roku współpracowała z Krzysztofem Zanussim przy filmie Persona non grata. Od kilku lat prowadzi warsztaty teatralne i kulturalne w Instytucie Cervantesa w Warszawie. Od 2011 roku jest wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1993 roku występuje w koncertach muzyki hiszpańskiej i latynoamerykańskiej: „Todo cambia” („Wszystko się zmienia”) we współpracy z gitarzystą Piotrem Wąsikiem i z klarnecistą Włodzimierzem Capelikiem (Teatr Mały 1997), „Gracias a la vida” („Dziękuję życiu”) we współpracy z gitarzystami Piotrem Wąsikiem i Tomaszem Kaszubowskim (Teatr Mały 2001).

Tomasz Kaszubowski ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie w klasie Cezarego Kosturkiewicza, Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Warszawie w klasie gitary Ryszarda Bałauszki i Leszka Potasińskiego, oraz Warszawską Akademię Muzyczną w klasie Ryszarda Bałauszki. W 1996 roku wziął udział w festiwalu gitarowym na Wyspach Kanaryjskich, gdzie wystąpił w koncercie Escuela Polaca. Współpracując jako akompaniator z wykonawcami poezji śpiewanej, odnosił sukcesy na wielu przeglądach piosenki. Jego wieloletnie zainteresowania muzyką latynoamerykańską, zaowocowały napisaniem pracy na temat narodowych tańców argentyńskich. Tomasz Kaszubowski stale koncertuje solo i w zespołach z gitarzystą Pawłem Nawarą, pianistą Michałem Kaszubowskim, piosenkarką hiszpańską Carmen Azuar i z wokalistą Adamem Tkaczykiem, wykonując muzykę klasyczną i latynoamerykańską.

 

Link do wydarzenia na facebooku: http://www.facebook.com/events/464423136980540/

Link do utworu na You Tube: http://youtu.be/lN7F6pyKZc4

Załączone zdjęcie: autor Dorota Rucińska

 

 

POD SŁOŃCEM POŁUDNIA – 14 czerwca 2013 g.20.00

 

Wykonawcy:

Carmen Azúar

Gitara, charango, kastaniety, głos, recytacja:

 

Tomasz Kaszubowski

Gitara, charango, aranżacja: Tomasz Kaszubowski

 

Teatr Druga Strefa ul. Magazynowa 14A 02-652 Warszawa

Leave a Reply