POCAŁUNEK w Ateneum na Scenie 61

POCAŁUNEK Gera Thijsa w wykonaniu Marzeny Trybały i Krzysztofa Tyńca reżyseruje Adam Sajnuk. PREMIERA 12 MAJA 2013 na deskach Teatru Ateneum.

Ona poważna, on były komik. Góry, ławka, na której ona i on co jakiś czas się spotykają. Za pierwszym razem przypadkowo, za drugim też, ale kto wie, jak było za trzecim? Wygląda, że nic ich nie łączy, z biegiem akcji coraz lepiej rozumiemy jednak, dlaczego sztuka nosi tytuł Pocałunek. Tę przejmującą, wzruszającą, ale i pełną delikatnego humoru sztukę napisał znakomity holenderski aktor, reżyser i dramaturg Ger Thijs, wciąż niesłusznie u nas nieznany. Realizując polską prapremierę „Pocałunku” Ateneum stara się to niedopatrzenie jak najszybciej naprawić.

W spektaklu zagrają Marzena Trybała i Krzysztof Tyniec. Reżyseruje Adam Sajnuk – młody reżyser, aktor, scenarzysta, który od 15 lat tworzy niezależny Teatr Konsekwentny. Spektaklami takimi jak „Kompleks Portnoya” i „Zaklęte rewiry” zdobył warszawską publiczność i uznanie krytyki. Tym razem w roli reżysera Sanjuk przedstawia historię niebanalnego uczucia w nowoczesnej i zaskakującej interpretacji.

„Praca z reżyserem, który wie czego chce to niezwykła przyjemność. Mamy duże zaufanie do jego wizji, która nieco przewrotnie zaskakuje” – komentuje współpracę przy spektaklu Krzysztof Tyniec. „Adam posiada niezwykły dar przekonywania, nie pracowałam nigdy w tak fantastyczny sposób” – dodaje Marzena Trybała.
Nowoczesna interpretacja historii przypadkowego spotkania, za którym kryje się coś więcej, już w maju na deskach Teatru Ateneum.

POCAŁUNEK
Gera Thijsa, tłum. Małgorzata Semil, reż. Adam Sajnu, scenografia Katarzyna Adamczyk

 

Leave a Reply