SEN z udziałem więźniów

6 kwietnia 2013 roku w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie odbędzie się pokaz spektaklu SEN NOCY LETNIEJ WILLIAMA SZEKSPIRA z udziałem więźniów z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

Sen nocy letniej został zrealizowany w ramach projektu Centrum Kultury w Lublinie – Zapaleni.org, którego celem jest zaangażowanie w działania kulturotwórcze i artystyczne osób, które z różnych powodów spotykają się z wykluczeniem społecznym.Działania warsztatowe z udziałem więźniów prowadzone były od czerwca 2012 roku w specjalnie dobranych zespołach, które zajmowały się przygotowaniem spektaklu – zarówno od strony aktorskiej, jak i scenograficznej.

 

Premiera odbyła się w październiku 2012 roku. Spektakl towarzyszył Gali wręczenia Nagrody im. prof. Zbigniewa Hołdy organizowanej przez Festiwal Konfrontacje Teatralne, przyznawanej przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy osobom zaangażowanym w ochronę praw człowieka, działaniom na rzecz wykluczonych oraz działalności na rzecz interesu publicznego. W tym roku nagrodę otrzymała Ewa Milewicz.

 

W Warszawie odbędzie się jedno przedstawienie, które jest jednocześnie wydarzeniem w ramach cyklu Forum Debaty Publicznej Prezydenta RP Nowy wymiar polityki karnej.

W spektaklu oprócz więźniów występują również zawodowi aktorzy: Dariusz Jeż, Paulina Połowniak, Dorota Porowska, Katarzyna Tadeusz.

Reżyseria: Joanna Lewicka

Koordynacja projektu: Dariusz Jeż, Łukasz Pruchniak

Scenografia: grupa warsztatowa prowadzona przez Jacka Fijałkowskiego

Kostiumy: Marta „El Bruzda” Góźdź

Muzyka na żywo: Łukasz Pruchniak

Światło: Grzegorz Polak

Dźwięk: Błażej Kalinowski

Grafika: Kama Bubicz

Zdjęcia: Marta Zgierska i Maciek Rukasz – Agencja BlowUp

Sufler: J. J.

Obsada: Dariusz Jeż, Dorota Porowska, Angelika Kujawiak, Sebastian Czech, Szymon Semeniuk, Paulina Połowniak, Katarzyna Tadeusz, Andrzej Fiuk, Krystian Jawłoszewicz-Budrik, Adrian Gmiterczuk, Sebastian Grygny, Marta „El Bruzda” Góźdź, Borys Wysocki

Produkcja: Anna „Fruza” Stępień, Festiwal Konfrontacje Teatralne

Leave a Reply