Café Teatralna czyli kawa, herbata i teatr!

Café Teatralna – to nowy cykl comiesięcznych spotkań, podczas których będą Państwo mogli w luźnej, kawiarnianej atmosferze porozmawiać z artystami związanymi z szeroko pojętym teatrem lalek.

Zaprosimy: lalkarzy z powołania i wykształcenia; lalkarzy, którzy „zdradzili” swój zawód i tych, którzy odnaleźli go przez przypadek;miłośników lalkarstwa i jego przeciwników; tych, którzy twierdzą, że teatr lalek jest jedynie dla dzieci i tych, którzy uważają, że „teatr lalek” to tyle, co „teatr formy”, a forma to i Kantor, i Szajna, i Grzegorzewski, i opera …; tych, co dla teatru lalek piszą, tańczą, śpiewają, komponują, reżyserują i fotografują. A także tych wszystkich, których chcieliby Państwo w Café Teatralnej spotkać.

 

Pierwsze zaproszenia – w końcu Jubileusz zobowiązuje! – wystosujemy do twórców, którzy przez dłuższą lub krótszą chwilę związani byli z naszą sceną.

Chcemy, by Państwo ich poznali. Chcemy, by Państwo z nimi porozmawiali. Chcemy, by Państwo się z nimi zaprzyjaźnili (lub przynajmniej spróbowali się zaprzyjaźnić).

Gospodarzem Café Teatralnej będzie Konrad Szczebiot.

Do Café Teatralnej – wstęp zawsze wolny!

Już 26 lutego, tuż po spektaklu „Wesele”, gościć będziemy Marcina Bartnikowskiego i Marcina Bikowskiego z Teatru Malabar Hotel.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie www.btl.bialystok.pl

Leave a Reply