Kto zabił Alonę Iwanowną? – wraca na afisz

„Facebook w realu ze scenami linkami do najnowszych wydarzeń i pytaniem o skuteczność działania facebookowego i teatralnego”, „Najlepszy debiut roku”, „Jazda bez trzymanki”. „Lewicowa wrażliwość oraz generacyjny cynizm” – pisali o spektaklu krytycy. Kto zabił Alonę Iwanowną? wraca na afisz.

 

17 i 18 stycznia o godzinie 19:00 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

 

Kto zabił Alonę Iwanowną? to głos młodego pokolenia, które pilnie obserwuje najnowsze wydarzenia i domaga się prawa do własnej wypowiedzi. Uwzględniając specyfikę miejsca, w którym tworzy – Warszawy, chce mówić ze sceny o lokalnej polityce miejskiej: od spraw socjalnych począwszy na wydatkach na kulturę kończąc. Chce teatru, który jest przede wszystkim trybuną. Miejscem, w którym porusza się tematy społeczne, gdzie nie chodzi tylko o doraźną publicystykę, ale o zajęcie wyraźnego stanowiska.

Chcę robić sztukę, która koresponduje z codziennością widzów. Mówi o życiu w mieście tu i teraz. Odwoływanie się do istniejących miejsc to jeden ze sposobów, by ten cel osiągnąć. – mówił o spektaklu autor tekstu i reżyser Michał Kmiecik.

Występują: Waldemar Barwiński, Dobromir Dymecki, Natalia Kalita, Dariusz Niebudek (gościnnie), Małgorzata Maślanka, Krzysztof Ogłoza, Jolanta Olszewska, Piotr Siwkiewicz

Leave a Reply