Karbido i Cage we Wrocławiu

Table Around Cage to najnowszy projekt grupy Karbido, audio-performance inspirowany twórczością Johna Cage’a (1912-1992). Prapremiera odbyła się w bydgoskim klubie Mózg 26 października 2012 r. w ramach światowego Roku Johna Cage’a.

Po świetnym Stoliku, który prezentowaliśmy we Wrocławskim Teatrze Współczesnym w listopadzie 2012 r., tym razem zapraszamy na wrocławską premierę Table Around Cage. Autorzy Table Around Cage postanowili odrzucić teatralny aspekt widowiska i wynikające z niego sposoby narracji na rzecz wyeksponowania walorów stołu jako instrumentu muzycznego. Muzycy skoncentrowali się przede wszystkim na precyzyjnym opracowaniu „nowych zasad gry” oraz mniej lub bardziej szczegółowych wskazówek i ram dla improwizacji. Przewodnią inspiracją dla zespołu były prace Johna Cage’a, stąd, w miarę „projektowania” poszczególnych wydarzeń, program ewoluował w stronę artystycznego dialogu grupy Karbido z metodami kompozytorskimi Amerykanina.

Każda z dziesięciu części koncertu jest autonomicznym utworem, procesem bądź dziełem o strukturze otwartej, każda też penetruje inne terytoria dźwiękowego wszechświata, każda odnosi się do cage’owskich wątpliwości i pytań stawianych muzyce. Koncert Karbido to artystyczny hołd dla dorobku Cage’a, a jednocześnie autorefleksyjny proces przełamywania i przewartościowywania dotychczasowych muzycznych przyzwyczajeń i doświadczeń.

Czas: 66 minut, Wrocławski Teatr Współczesny Scena na Strychu. Bilety: 30,00 zł

24 i 25 stycznia 2013 [czwartek i piątek], godz.19.15

występują: Paweł Czepułkowski, Igor Gawlikowski, Michał Litwiniec, Marek Otwinowski.

kreacja dźwięku: Jacek Fedorowicz.

kreacja dźwięku i światła: Tomasz Sikora.

Leave a Reply