KAMASUTRA na Woli

Kamasutra to podręcznik sztuki życia. Mówi, jak spędzać czas, celebrować jedzenie i picie, z kim się przyjaźnić, jak osiągnąć harmonię ciała, emocji i umysłu. „Kamasutrę” przenika zmysłowość, która nie ogranicza się do miłości, ale wzbogaca nas w różnych wymiarach. Seks jest tu najwyższą formą przyjemności, a przyjemność to esencja udanego życia.

 

Premiera spektaklu „Kamasutra. Nauka rozkoszy” w przekładzie Marii Krzysztofa Byrskiego i adaptacji Edyty Dudy-Olechowskiej odbędzie się 25 stycznia 2013 roku na Scenie Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego. Reżyseruje Aldona Figura, scenografię przygotował Jan Kozikowski.

 

Według Watsjajany człowiek powinien się spełniać równocześnie w kilku sferach. Przyjemność, pieniądze, religia – trzeba dążyć do osiągnięcia satysfakcji w każdej z tych dziedzin. W akcie seksualnym wszystkie zmysły jednocześnie znajdują zaspokojenie, dzięki niemu przeżywamy najintensywniejsze emocje. – mówi Maria Krzysztof Byrski, autor przekładu.

„Kamasutrę” od większości podręczników i traktatów odróżnia poetycki język. Korzystając z oryginalnego tekstu postanowiliśmy opowiedzieć współczesną historię, rozgrywającą się na imprezie w domu młodego playboya. – mówi reżyserka Aldona Figura.

Wystąpią: Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jeżewska, Maria Dejmek, Zdzisław Wardejn, Kamil Siegmund / Piotr Stramowski i Marcin Sitek. Na kontrabasie akompaniuje Daniel Biel.

Zapraszamy na sceniczną wersję hinduskiego traktatu sprzed tysiąca sześciuset lat. Kamasutra jest jak Biblia. Wszyscy mają o niej jakieś wyobrażenie, ale nikt nie wie, o czym jest naprawdę.

 

Spektakle: 26, 27 stycznia, 1, 2, 14 i 16 lutego 2013.

Leave a Reply