Zielona Góra, styczeń-marzec 2013

Zielona Góra

Po lekturze recenzji można stwierdzić, że najlepszym spektaklem poprzedniego sezonu Teatru Lubuskiego była Trash story w reżyserii Marcina Libera. A w obecnym sezonie kończyła się pięcioletnia kadencja dyrektora teatru Roberta Czechowskiego. Na początku grudnia 2012 r. komisja konkursowa w zielonogórskim Urzędzie Marszałkowskim zdecydowała, że przez kolejne 5 lat będzie kierował teatrem ten sam dyrektor (jedynym jego konkurentem był Grzegorz Matysik – krakowski reżyser i aktor). Plan nowego – starego dyrektora wobec teatru nie ulegnie większym modyfikacjom.

Będę kontynuował to, co zacząłem – zapowiada. Przypomnijmy, że Czechowski jest zwolennikiem „szlachetnego eklektyzmu” czyli, jak na miasto monoteatralne przystało, propozycji różnorodnych. Za jego kadencji byliśmy świadkami komedii, klasyki, spektakli eksperymentalnych, bajek. Nie stronił od poszukiwania nowych form. [źródło : Gazeta Wyborcza 11.12.2012 r.]

W styczniu w Teatrze Lubuskim ma się odbyć premiera Snu nocy letniej Williama Shakespeare w reżyserii dyrektora Roberta Czechowskiego.

Opr. Ewa Sośnicka – Wojciechowska

Leave a Reply