Konsekwentny od 1 grudnia nieczynny

Niestety Teatr Konsekwentny zmuszony jest, z przyczyn technicznych, od grudnia zawiesić swoja działalność na kilka miesięcy.

Jednak do tego czasu jest jeszcze kilka dni i kilka repertuarowych spektakli.

 

21 listopada, godz. 19:00 – „Moja Nina” spektakl inspirowany życiem i twórczością Niny Simone

„Monika Mariotti z pasją maluje na scenie portret Niny Simone, a partnerują jej w tym muzycy. Powstaje pełen energii spektakl, jeden z najlepszych w Polsce muzodramów, czyli kombinacji monodramu z koncertem.” (Tomasz Miłkowski)

Występuje: Monika Mariotti
Scenariusz: Adam Sajnuk we współpracy z Moniką Mariotti, na podstawie autobiografii, wywiadów i twórczości Niny Simone 
Reżyseria: Adam Sajnuk
Tłumaczenie piosenek i opieka wokalna: Katarzyna Groniec
Muzycy: Michał Lamża, Gwidon Cybulski, Nikodem Bąkowski

 

27, 28 listopada, godz. 19:00 – „Zaklęte rewiry”, reż. Adam Sajnuk

Spektakl wystawiany jest w Teatrze Studio w PKiN.

 

„Wziąć rolę po Wilhelmim i podołać, to już jest coś. Jego kelner Fornalski z „Zaklętych rewirów” jest zbudowany na chamstwie podszytym histerią i wewnętrznym strachem, to brutal i sadysta świadomy, że gdy przestanie rządzić – zginie. Bardzo subtelnie pokazane jest tu swoiste napędzanie się do skurwysyństwa, plus mgnieniowe iskry lęku w oczach, natychmiast gaszone, i jeszcze niejasna i ciekawa miękkość pod twardoskórą powłoką… Świetna rola w dobrym, skromnym widowisku Adama Sajnuka z Konsekwentnego, nieoczekiwanie ratującym afisz Studia w jego roku żenujących klęsk.”(Jacek Sieradzki)

 

29 i 30 listopada, godz. 19:00 – „Boski romans”, reż. Michał Walczak

„Skromny spektakl (choć nawa kościelna zakończona witrażem robi piorunujące wrażenie!), który uwodzi prostotą, inteligencją i poczuciem humoru.” (Aneta Kyzioł, Polityka)

Obsada: Andrzej Konopka, Agnieszka Przepiórska, Eliza Borowska, Blanka Kaczorowska, Piotr Ligienza

 

22 i 28 listopada, 16 grudnia, godz. 19:00 – gościnny spektakl grupy Teraz Poliż – SUKIENKA Z DZIURKĄ!

Najstarszy zawód świata kojarzony jednoznacznie z kobietami, mimo że jest też męska prostytucja, budzi kontrowersje odkąd istnieje. Kobiety, które uprawiają „sprzedajną miłość” są „używane” przez mężczyzn i odrzucane przez inne kobiety. Z drugiej strony – żyją one z tego, że wykorzystują mężczyzn. Każda kurtyzana (gejsza, prostytutka) musi się nauczyć jak wybrać odpowiedniego mężczyznę, jak go zdobyć, jak go zadowolić, żeby zapewnił jej utrzymanie, jak go przy sobie zatrzymać i… jak go porzucić, gdy to będzie konieczne.

Prawda jest jednak taka, że powyższe nauki otrzymuje każda kobieta w naszej, europejskiej kulturze. Od setek lat wpaja się kobietom, że związek z mężczyzną jest sensem ich istnienia. Takie są zasady gry, które wymagają nieustannej czujności, żeby wykorzystać, a nie – być wykorzystanym.

 

Zakup biletów odbywa się przez naszą stronę internetową.

 

Zapraszamy serdecznie!

Leave a Reply