Gerhart Hauptmann – 150 rocznica urodzin i prapremiera filmu dokumentalnego

 

 

W czwartek 15 listopada 2012 o godz. 17:00 w Centrum im. Willy Brandta we Wrocławiu w dniu 150. rocznicy urodzin pisarza i noblisty Gerharta Hauptmanna odbędzie się prapremiera filmu NU JA JA – NU NEE NEE! Gerhart Hauptmann – noblista z Karkonoszy w reżyserii Kingi Wołoszyn-Świerk. Film powstał w koprodukcji TVP Wrocław i Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Dolny Śląsk przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

150 rocznica urodzin Gerharta Hauptmanna jest znakomitą okazją dla przypomnienia tej wybitnej postaci. W filmie dokumentalnym zostaną przypomniane najważniejsze dzieła Hauptmanna, jego ponadczasowy wkład w światową dramaturgię oraz historia stworzenia przez braci Hauptmannów ośrodka artystyczno – intelektualnego w Szklarskiej Porębie. Duża część filmu jest poświęcona wyjaśnieniu wątpliwości związanych z ostatnią drogą noblisty. Premiera filmu będzie ważnym elementem zakrojonych na szeroką skalę obchodów rocznicowych, obejmujących m.in. wystawy, odczyty, konferencje i spektakle.

 

W czwartek 15 listopada 2012 o godzinie 15:00 odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pisarzowi i nobliście Gerhartowi Hauptmannowi przy wejściu do Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Natomiast o godzinie 19:00 w Auli Biblioteki Narodowej im. Ossolińskich we Wrocławiu odbędzie się uroczystość poświęcona G.Hauptmannowi, przemówienie wygłosi prof. dr hab. Wojciech Kunicki, poza tym zostanie otwarta wystawa dotycząca życia i twórczości noblisty.

Serdecznie zapraszamy!

Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Dolny Śląsk
Tel./tel.: + 49 351 40 10 257,
Fax/faks: + 48 71 359 72 98
Mail: info@dpg-niederschlesien.eu

 

 

Leave a Reply