PLENEROWE SPEKTAKLE Teatru Polonia i Och-teatru 2012 r.

W lipcu i w sierpniu gramy na PLACU KONSTYTUCJI oraz przed OCH-TEATREM.

Propozycja teatru na wakacje. Teatru ulicznego czy wręcz chodnikowego, lecz nie tego z efektami, inscenizacją, pomysłami widowiskowymi, ale teatru prostego w najlepszym znaczeniu tego słowa, proponującego przechodniom zwykłe słowo, historię, bezpośredni dialog. Teatru ofiarowującego aktorów z ich umiejętnościami zainteresowana słuchaczy, zagrania problemu, postaci, charakteru. Tylko tyle i aż tyle. To także teatr dostępny dla każdego. Wstęp na wszystkie spektakle plenerowe jest bezpłatny. Przestawienia odbywają są w lipcu i sierpniu codziennie (poza deszczowymi dniami), o godzinie 17.00, a w weekendy o godzinie 15:00.

 

Teatr Polonia gra na Placu Konstytucji dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta St. Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego od sześciu lat.

Plenerowa scena Teatru Polonia została uruchomiona na Placu Konstytucji w czerwcu 2007 roku, premierą tekstu Krzysztofa Bizio Lament na placu Konstytucji.
Pomysł wystawiania spektakli na ulicy doceniło także środowisko teatralne – w „Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej” Krystyna Janda otrzymała nagrodę za koncepcję przedstawienia „Lament…”, a Olga Sarzyńska i Maria Seweryn zostały docenione za role matki i córki.

 

 

W kolejnym roku Teatr Polonia wystawił na Pl. Konstytucji Starość jest piękna w reżyserii Łukasza Kosa. Scena plenerowa ma już swoich wiernych widzów, także wśród najmłodszych, w weekendy Polonia gra także bajkę dla dzieci – Pchłę Szachrajkę i od tego roku Kopciuszka Jana Brzechwy.

W 2009 r. odbyła się premiera trzeciego tytułu na Pl. Konstytucji – teatru gitarowo-rock&rollowego Jana Jangi Tomaszewskiego Hej Joe.

W 2010 r. z kolei na plenerowej scenie zagościł muzyczny teatr tańca Flamenco namiętnie.

W tym sezonie spektakle mogą być prezentowane dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaproponujemy też warszawskiej publiczności nowe tytuły: Związek otwarty w reżyserii Krystyny Jandy, którego premiera zaplanowana jest na 16 lipca 2012 r. oraz Kopciuszka Jana Brzechwy w reżyserii Marii Ciunelis (premiera 14 lipca).

 

W lipcu zagramy na Pl. Konstytucji, a w sierpniu na Scenie Plenerowej Och-teatru (OCH-GRÓJECKA 65).

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!
Pełny repertuar na stronie: www.teatrpolonia.pl oraz
www.ochteatr.com.pl

 

Leave a Reply