Nagroda Nardellego dla Gabrieli Oberbek

 

Gabriela Oberbek otrzymała nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski w teatrach dramatycznych w sezonie 2010/2011. Aktorka została wyróżniona za rolę Księżniczki Justyny w spektaklu „Rozmowy z Piotrem” w reżyserii Jana Nowickiego.

Laureatka jest absolwentką wydziału aktorstwa dramatycznego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

 

 

– Wzruszenie wciąż odbiera mi mowę… To zdecydowanie najlepszy prezent na urodziny i imieniny. Droga aktorska często bywa wyboista, jednak zdarzają się na niej takie wspaniałe przystanki jak ta nagroda – powiedziała PAP tuż po uroczystości Gabriela Oberbek. – Mam nadzieję, że ta nagroda przyniesie ze sobą kolejne role. W końcu dla nas, młodych artystów, praca to największe wyróżnienie.

 

Podczas uroczystości prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz odczytał list Jana Nowickiego do tegorocznej laureatki.

 

„Cieszę się razem z tobą i mam nadzieję, że z naszych rozmów najlepiej zapamiętałaś to, że zawód aktora to przede wszystkim ciężka praca, która nigdy się nie kończy. Wyróżnienia, brawa widzów, przychylne recenzje należy odbierać tylko i wyłącznie w poczuciu permanentnego niespełnienia” – napisał w liście Jan Nowicki

Nagrodę w imieniu Sekcji Krytyków ZASP wręczyła przewodniczaca Krystyna Piaseczna, a laudację wygłosiła Hanna Karolak.

Leave a Reply