40 OFTJA zakończony

 


Kolejny sukces elbląskiego aktora. Krzysztof Grabowski za monodram „Patryk K.” otrzymał dwie nagrody na 40. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu.

Jury Festiwalu obejrzało w piątek i w sobotę (25 i 26 listopada) osiem spektakli zakwalifikowanych przez Radę OFTJA do finałowego spotkania. Regulamin postanawia, że każdy juror ma do dyspozycji kwotę 2000 zł, którą przyznaje jako nagrodę spektaklowi uznanemu przez siebie za najlepszy i publicznie uzasadnia swoją decyzję.
Zgodnie z tą regułą, jurorzy w następujący sposób rozdysponowali swoje nagrody:
– Janusz Degler – dla spektaklu „Sachem” w wykonaniu Moniki Bolly
– Jolanta Góralczyk – dla spektaklu „Patryk K.” w wykonaniu Krzysztofa Grabowskiego
– Bogusław Kierc – dla spektaklu „Teatralność” w wykonaniu Mateusza Nowaka
– Krzysztof Kuliński – dla spektaklu „Novocento” w wykonaniu Jacka Grondowego
– Tomasz Miłkowski – dla spektaklu „Patryk K.” w wykonaniu Krzysztofa Grabowskiego.

Fundatorem nagród jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodatkowo dyrektor Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora zaprosił spektakl „Teatralnośc” w wykonaniu Mateusza Nowaka oraz spektakl „Patryk K.” w wykonaniu Krzysztofa Grabowskiego na 26. Festiwal Festiwali Teatrów Jednego Aktora w Toruniu w 2011 roku.

***
„Patryk K.” to kolejny (po „Miłce”) monodram elbląskiego aktora. Z poprzednim wygrywał festiwale w kraju, prezentował go również poza jego granicami. Za „Partyka K.”, spektakl, który powstał na podstawie trzech książek Jerzego Pilcha, otrzymał już honorowe wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Monodramu Monoblok w Gdańsku.

 

Leave a Reply