Różewicz rozrzucony

 

Dziś – 7 czerwca – rozpoczyna się wrocławska edycja projektu „Różewicz rozrzucony”. Zapraszamy do zapoznania się z CAŁYM PROGRAMEM przedsięwzięcia, które Wrocławski Teatr Współczesny przygotował wspólnie z Teatrem Nowym w Krakowie i Narodowym Instytutem Audiowizualnym w Warszawie.

O godz. 20.30 z widowni Wrocławskiego Teatru Współczesnego lub w domu, przed telewizorem – na antenie TVP Kultura – można będzie obejrzeć transmisję spektaklu „Białe małżeństwo” Tadeusza Różewicza w reżyserii Krystyny Meissner. Transmisję poprzedzi o godz. 20.20 felieton, prezentujący nasz projekt oraz historię przedstawień Różewiczowskich we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Na cały najbliższy tydzień zaplanowaliśmy spektakle, wystawy, noc filmów o Tadeuszu Różewiczu i jego twórczości, czytanie jego utworów w przestrzeni miejskiej Wrocławia oraz debatę „Zbieranie Różewicza” – poświęconą dramaturgii jednego z najwybitniejszych twórców literatury przełomu XX i XXI wieku, który 9 października obchodzić będzie 90. urodziny. Nasz projekt realizowany jest w ramach obchodów Roku Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

 

Naszymi partnerami są: Teatr Narodowy w Warszawie, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, fabryka FAMEG w Radomsku oraz Różewicz Open Festiwal w Radomsku. Mecenasi projektu: Miasto Wrocław, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Adama Mickiewicza. Sponsor: SDZ Legal.

Tatiana Drzycimska_rzecznik prasowy/press secretary_Wrocławski Teatr Współczesny

 

Leave a Reply