XIII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE zakończony

Trzynaste Interpretacje nie były wcale pechowe, publiczność dopisała, a program wyróżniał się różnorodnością. LAUR KONRADA – nagrodę główną Festiwalu otrzymał Radosław Rychcik za spektakl „Łysek z pokładu Idy” wg Gustawa Morcinka (Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu). Drugim wielkim wygranym został Artur Tyszkiewicz za spektakl „Sprzedawcy gumek” Hanocha Levina (Teatr IMKA w Warszawie), który oprócz nagrody od juroraotrzymał Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy, aktorzy jego spektaklu zaś zostali wyróżnieni przez redakcję Dziennika Teatralnego.

Radosław Rychcick

Fot. A. Ławrywianiec

Zgodnie z tradycją Interpretacji każdy juror przyznaje swoją nagrodę – MIESZEK O WARTOŚCI

10000 zł – kiedy jeden laureat zgromadzi co najmniej trzy mieszki (na pięć możliwych) otrzymuje LAUR Konrada. Tak było tym razem. A oto jak swoje mieszki rozwali członkowie jury:

· od Michała Litwy Litwińca dla Radosława Rychcika za spektakl „Łysek z pokładu Idy” wg Gustawa Morcinka (Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu)

· od Pawła Łysaka dla Natalii Korczakowskiej za spektakl „Solaris. Raport” wg Stanisława Lema (Teatr Rozmaitości w Warszawie)

· od Jerzego Stuhra dla Artura Tyszkiewicza za spektakl „Sprzedawcy gumek” Hanocha Levina (Teatr IMKA w Warszawie)

· od Iwony Kempy dla Radosława Rychcika za spektakl „Łysek z pokładu Idy” wg Gustawa Morcinka (Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu)

· od Barbary Hanickiej dla Radosława Rychcika za spektakl „Łysek z pokładu Idy” wg Gustawa Morcinka (Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu)

NAGRODA PUBLICZNOŚCI O WARTOŚCI 10 000 zł ufundowana przez Marszałka Województwa Śląskiego, Adama Matusiewicza:

· Artur Tyszkiewicz za spektakl „Sprzedawcy gumek” Hanocha Levina (Teatr IMKA w Warszawie)

NAGRODA JURY SPOŁECZNEGO, grafika Kamila Czapigi:

· Monika Pęcikiewicz za spektakl „Sen nocy letniej” wg Williama Shakespeare’a (Teatr Polski we Wrocławiu)

ZAPROSZENIE OD STANISŁAWA, zaliczka 10 000 zł na poczet przyszłej realizacji spektaklu w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach:

· Atilla Keresztes za spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda” Witolda Gombrowicza (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego w Katowicach)

NAGRODA DZIENNIKARZY, grafika z muralem Marcina Maciejowskiego zaprojektowanego z okazji Off Festivalu w Katowicach:

· Artur Tyszkiewicz za spektakl „Sprzedawcy gumek” Hanocha Levina (Teatr IMKA w Warszawie)

NAGRODA REDAKCJI DZIENNIKA TEATRALNEGO, grafika Andrzeja Urbanowicza:

· Aleksandra Popławska, Janusz Chabior i Łukasz Simlat za role w spektaklu „Sprzedawcy gumek” Hanocha Levina (Teatr IMKA w Warszawie)

Leave a Reply