Teatr jest przestrzenią dyskusji

 

„Babel”, „Łysek z pokładu Idy”, „Amfitrion”, „Solaris”, „Sprzedawcy gumek”, „Iwona, księżniczka Burgunda”, „Sen nocy letniej” oraz „Tango” to tylko niektóre z tytułów, jakie zobaczyć będzie można na tegorocznych INTERPRETACJACH. W najbliższą niedzielę rusza XIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej w Katowicach.

 

 

W jury zasiądą w tym roku takie osobistości jak: Iwona Kempa, Barbara Hanicka, Paweł Łysak, Michał Litwa Litwiniec i Jerzy Stuhr. Nagrodą dla reżyserów jest pięć mieszków, a w każdym okrąglutkie 10 000 zł. Kto dostanie co najmniej trzy mieszki – zdobywa zaszczytny Laur Konrada. Swoją nagrodę przyznaje także publiczność oraz powołane po praz pierwszy w tym roku społeczne jury, składające się z pięciu widzów – miłośników sztuki teatru.

Publiczność zobaczy spektakle niepokorne, drapieżne, ale także piękne w swojej formie, ciekawe w podejściu do literackiego pierwowzoru, skłaniające do refleksji nad kondycją dzisiejszego świata. Organizatorom INTERPRETACJI przyświeca jeden cel: skłonić do dyskusji, skonfrontować publiczność z głosem młodych, zdolnych „interpretatorów” rzeczywistości. Dlatego po każdym spektaklu konkursowym rozmowę z jego reżyserem poprowadzi wśród publiczności Łukasz Drewniak.

Program Festiwalu znajduje się na stronie www.festiwal-interpretacje.pl.

Czynne jest już Biuro Prasowe Festiwalu z siedzibą w Archibarze, przy ulicy Dyrekcyjnej 9 w Katowicach.

Ostatnie bilety do nabycia jeszcze w kasie Teatru Śląskiego oraz w kasie Teatru Rozrywki w Chorzowie. Rezerwacja w Biurze Obsługi Widza Centrum Kultury Katowice (tel. 32 346 19 31).

 

 

Leave a Reply