Emilian Kamiński wystawia Kryma (na jubileusz)

W dniu 14 lutego 2010 r. w Teatrze Kamienica odbędzie się prapremiera sztuki ukraińskiego dramatopisarza Anatolija Kryma pt. „Testament cnotliwego rozpustnika”. Spektakl został przygotowany na 35-lecie pracy artystycznej Emiliana Kamińskiego.


Jej bohaterem jest hiszpański uwodziciel, słynny łamacz niewieścich serc – Don Juan, uwielbiany przez kobiety i znienawidzony przez mężczyzn, który u kresu życia postanawia rozliczyć się ze swoją przeszłością.

Reżyserem sztuki jest Emilian Kamiński, który jednocześnie wciela się w postać tytułowego rozpustnika. Na scenie towarzyszyć mu będą: Anna Gzyra/Maria Niklińska, Anna Iberszer, Przemysław Cypryański/Marcin Przybylski i Jarosław Witaszczyk. Don Juan w interpretacji Emiliana Kamińskiego rozbawi do łez, ale również zaskoczy. 

„Testament cnotliwego rozpustnika” jest historią przepełnioną humorystycznymi dialogami oraz komicznymi sytuacjami, opowiedzianą w rytmie flamenco.  Sztuka jest pretekstem do rozważań na temat miłości i jej wartości w życiu każdego człowieka. Inscenizacja utrzymana jest w konwencji kostiumowej komedii romantycznej.

14 lutego 2010 r. g. 19.00 PRAPREMIERA POLSKA
16 lutego 2010, 19.30 PREMIERA

17, 18 lutego, g. 19.30

Testament cnotliwego rozpustnika Anatolij Krym
Adaptacja sceniczna i reżyseria: Emilian Kamiński
Tłumaczenie: Walentyna Mikołajczyk-Trzcińska
Scenografia: Jolanta Pachowska
Kostiumy: Jolanta Szymańska
Choreografia: Anna Iberszer
Muzyka: Piotr Ługowski
Gitara flamenco: Andrzej Lewocki
Autor plakatu: Andrzej Pągowski
Obsada: Anna Gzyra/Maria Niklińska, Anna Iberszer, Przemysław Cypryański/Marcin Przybylski (aktor Teatru Narodowego), Emilian Kamiński, Jarosław Witaszczyk oraz  Weronika Dębicka, Małgorzata Nowak

Leave a Reply