Gogolewski w Teatrze na Woli

Dzisiaj, 8 grudnia o godzinie 19.00 Teatr Na Woli zaprasza na spotkanie z wybitnym aktorem Ignacym Gogolewskim. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Wszystko już było. Spotkania teatralne. Rozmowę z Ignacym Gogolewskim poprowadzi Remigiusz Grzela.
Spotkanie poprzedzone zostanie pokazem filmu Jerzego Antczaka "Wystrzał" z 1965 roku z podwójną rolą Ignacego Gogolewskiego.
 Wstęp na spotkanie jest wolny.
Ignacy Gogolewski
Ignacy Gogolewski związany był z teatrami Polskim, Współczesnym, Dramatycznym i Narodowym w Warszawie. Kierował scenami w Katowicach i Lublinie, a także stołecznymi Rozmaitościami. W 1955 r. zagrał Gustawa-Konrada w pierwszej powojennej inscenizacji "Dziadów" w reżyserii Aleksandra Bardiniego. Do jego najważniejszych ról teatralnych należą: Neron w "Brytaniku" Racine'a, Zygmunt August w "Kronikach królewskich" Wyspiańskiego, Rodrig w "Cydzie" Corneille'a, Mazepa, a także zagrane w Teatrze Narodowym, w tym hrabia Szarm w "Operetce", za którą w 2000 r. otrzymał Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza, Laurenty w „Na czworakach” Tadeusza Różewicza, Eustachy w „Ostatnim” Tomasza Łubieńskiego, role w „Błądzeniu” wg Witolda Gombrowicza, Pan B. w „Stara kobieta wysiaduje” Tadeusza Różewicza a także rola Konrada w „Żarze” wg Christophera Hamptona. W ostatnim czasie wystąpuje też w Teatrze Polonia w spektaklu „Grube ryby” w reż. Krystyny Jandy.
Wystąpił m.in. w filmach: "Samotność we dwoje", "Wystrzał", "Hrabina Cosel", "Chłopi".

Leave a Reply