Otwarcie sceny Na Garażu

Sezon letni w Teatrze Druga Strefa rozpoczął się na dobre. W nadchodzącym tygodniu teatr zaprasza na otwarcie nowej sceny w Teatrze Druga Strefa. Scena na Garażu – to plenerowa propozycja dla widzów. Pierwszym spektaklem pokazanym w naszej nowej przestrzeni będzie CZEKAŁEM NA CIEBIE. Spektakle 26, 27, 28, 29 czerwca, 1, 2, 3 lipca g.21.00 przy ul Magazynowej 14a

Autor, Tomasz Zaród o sztuce: Tekst sztuki pisałem kilka lat temu, kiedy nasz kraj znajdował się w początkowej fazie przemian systemowych. Jedni łatwo i szybko bogacili się, a inni jeszcze prościej degradowali się społecznie. Inspiracją było dla mnie życie znajomego psychologa, który w bardzo krótkim czasie stał się krezusem i równie szybko stoczył się na samo dno. W zetknięciu moich bohaterów chciałem się przyjrzeć, jak ludzie potrafią sobie radzić w sytuacjach beznadziejnych, ze swojego punktu widzenia, bo przecież nie obiektywnie beznadziejnych. To, co dla jednych jest prawdziwą tragedią, innym daje impuls do życia, determinuje ich działania, nakreśla sens. I tak właśnie jest w życiu. Nieustannie czekamy na siebie, aby odnaleźć sens istnienia.

Reżyser, Sylwester oiraga o sztuce: Tekst CZEKAŁEM NA CIEBIE doskonale pokazuje to co stało się z naszym społeczeństwem po przemianach ustrojowych i systemowych. Na dachu wieżowca spotyka się dwóch ludzi – jeden „Książe” któremu wszystko w życiu się udaje i drugi „Żebrak” wieczny nieudacznik – dziś bezdomny, odrażający typ. Obaj chcą popełnić samobójstwo. To przypadkowe spotkanie – daje obu bohaterom chęć do dalszego życia. Czekałem na Ciebie to bardzo uwspółcześniona wersja bajki o księciu i żebraku i każdy z nas może odnaleźć w tym spektaklu odrobinę siebie.

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga
Obsada: PIERWSZY – Tomasz Piątkowski, DRUGI – Tomasz Zaród
Muzyka: Marek Papaj
PREMIERA 28 LUTEGO 2008 ROKU
Czas trwania  1.15

REZERWACJA TEL. 606 295 607
www.teatrdrugastrefa.pl <http://www.teatrdrugastrefa.pl/>

Leave a Reply