Shakers, próba czytana

Otwarta Próba Czytana: SCENA TEATRALNA  Jadłodajni Filozoficznej zaprasza na próbę czytaną “SHAKERSJohna Godbera i Jane Thornton w tłum. Lukasa Adamczyka i Agaty Wolskiej.
23.06.08  godz. 20.30
Jadłodajnia Filozoficzna
Warszawa, ul. Dobra 33/35
Wstęp wolny

John Godber to drugi po Alanie Aykbournie najczęściej grany żyjący autor. A spośród wszystkich brytyjskich pisarzy wyprzedza go jeszcze Szekspir. Jest także popularnym autorem telewizyjnym. Od lat 80. co roku zdobywa nagrody na Festiwalu w Edynburgu. Kilkanaście razy otrzymał prestiżową nagrodę Laurence Olivier. Zdobył tez kilka literackich nagród w USA
Shakers Coctail Bar – to miejsce, w którym trzeba bywać. Po pracy, przed pójściem do klubu. Tu można poznać faceta, poderwać dziewczynę. Można zatopić smutki i uczcić sukcesy, celebrować urodziny, romanse, pogrzeszyć. To miejsce, w którym trzeba się pokazać.
W Shakers pracują cztery młode kelnerki. Pozwalają nam zerknąć na życie kolegów z pracy, klientów. Dają szansę zajrzeć i w ich własne dusze, odkryć co kryje przyklejony uśmiech. Jakie są, czego pragną, co im nie wyszło, co rozczarowało, jak zmagają się z życiem.  Kelnerki komentują życie po dwóch stronach baru. To trochę surrealistyczny, ale jakże prawdziwy świat. I wcale nie ograniczony do czterech bohaterek.
Tylko pozornie Shakers to opowieść o modnym barze. Cztery kelnerki wcielają się w postaci, którym serwują drinki – od aroganckich biznesmenów po zwykłe dziewczyny, które przyszły świętować urodziny.
Choć to tylko czteroosobowa obsada, scena tętni życiem. W tej słodko-łzawej komedii widzowie mają szansę zobaczyć co się kryje za plastikowymi palmami i kolejnym kieliszkiem Pina Colady.
Reżyseria:
Anna Gajewska
 obsada :
Monika Dryl,
Iza Nowakowska,
Katia Paliwoda,
Agata Pruchniewska
Patronat: Fundacja Moc Sztuki

Leave a Reply