Warszawskie Spotkania Teatralne wirtualnie!

W związku z rozpoczęciem Warszawskich Spotkań Teatralnych, ruszają dwie nowe inicjatywy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, które będą szansą na śledzenie wydarzeń festiwalowych w Internecie.

Działa już blog Warszawskich Spotkań Teatralnych, koordynowany przez Aleksandrę Muzińską. To wirtualna platforma wymiany myśli i wrażeń festiwalowych, a także okołofestiwalowych. Będziemy relacjonować wszystkie najważniejsze wydarzenia, postaramy się na bieżąco informować widzów i czytelników o historii WST, ciekawostkach, plotkach. Zamieścimy dużo zdjęć, filmów video i slajdowisk, po to by przybliżyć wszystkim zainteresowanym prezentowane spektakle. Będziemy publikować teksty młodych recenzentów z Nowej Siły Krytycznej. Już teraz zapraszamy do dyskusji: http://blog.28wst.pl/

 

29 marca pojawią się pierwsze materiały w e-teatr.tv – pierwszej w Polsce telewizji internetowej w całości poświęconej tematyce teatralnej. W ramówce znajdą się codziennie aktualizowane wywiady, relacje i reportaże z życia festiwalowego tworzone przez młodych filmowców z Przedszkola Filmowego Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy i recenzentów Nowej Siły Krytycznej we współpracy z zawodowymi dziennikarzami telewizyjnymi. Projekt koordynuje Dominik Skrzypkowski.

 

 

Kaja Stępkowska

Leave a Reply