Nowy teatr w Warszawie!

Już wkrótce, najpewniej w marcu, rusza w Warszawie nowy teatr prywatny!
Takich scen – profesjonalnych scen prywatnych –  jest w Polsce na razie bardzo niewiele, ale biorąc pod uwagę doświadczenia europejskie, to dla publiczności bardzo dobra wiadomość.
Teatr, co bardzo ważne dla jego przyszłych widzów, mieści się w świetnym punkcie, w samym centrum stolicy, w dawnym kinie "CAPITOL", stąd nazwa SCENA CAPITOL, a jego założycielką i szefem jest Anna Gornostaj przez ponad dwadzieścia lat, w najlepszym okresie tej sceny,  aktorka Teatru Ateneum.

SCENA CAPITOL ma szeroki i ambitne plany artystyczne – jest wśród nich zarówno Gombrowicz jak i Lem, są nowi polscy autorzy współcześni.
SCENA CAPITOL sprzężona będzie z działającym pod tym samym dachem KLUBEM MUZYCZNYM – to również nowatorski na naszym gruncie pomysł, choć aż dziwne, że nikt dotąd na to nie wpadł, skoro od dawna wiadomo, że po przedstawieniu zwłaszcza w weekendy wiele osób chętnie posłuchałoby muzyki czy wpadło gdzieś blisko na drinka.
Planowana inauguracja SCENY CAPITOL jeszcze w tym sezonie, pierwsze przedstawienie (jeśli kolejne ekipy budowlane nie wyjadą do Irlandii!) już w marcu.

Leave a Reply