Nowa książka Kotlarza

Klub Krytyki Teatralnej i Księgarnia Tarabuk w Warszawie przy ul. Browarnej serdecznie zapraszają na spotkanie z Piotrem Kotlarzem, autorem książki "Historia dramaturgii. Kierunki i determinanty rozwoju dramaturgii na świecie" w dniu 19 października o godz.17.00. Spotkanie prowadzi Justyna Hofman-Wiśniewska. W najnowszym numerze "Yoricka" publikujemy fragment tej książki.
Piotr Wojciech Kotlarz (ur. 1951 w Gdańsku) studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Uniwersytecie Gdańskim, który ukończył w 1976 roku. Pisarz, historyk, historiozof i publicysta. Członek Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Opublikował m.in. dwa arkusze literackie „W drodze” (1979) i „Miasto i jego pisarz” (1989), dwa zbiory opowiadań „Gipsowe głowy” (1982) i „Odejście i inne opowiadania” (1993), dwie powieści „Poszukiwania wśród szarości” (1985) i „Każda chwila” (2002) oraz dramaty „Trzy dramaty” (2002) i „Deszcz” (2004). Jest współautorem książki pod red. Prof. Marii Szyszkowskiej „Filozofia polityki wobec literackich odniesień” (1995) i autorem książki z zakresu historiozofii „Dostrzec sens dziejów” (1998) oraz współautorem i pomysłodawcą książki „Rozmyślania gdańskie” (1998). W dorobku naukowym Kotlarza zwraca uwagę jego podręcznik dla młodzieży licealnej „Sztuka dramaturgii” (2004), a w dorobku artystycznym jego libretta baletów Życie za życiem” oraz „Odrzućcie maski zła” (2005).
Współwydawał i współredagował dwumiesięcznik „Autograf”. Publikuje artykuły i opowiadania w prasie codziennej Trójmiasta i krajowej.
"Historia dramaturgii", wydana przez oficynę artline, to jego najnowsza książka.

Leave a Reply