Komuna Otwock ma nowa siedzibę

Domówka na Lubelskiej

29 i 30 września Komuna Otwock zaprasza do swojej nowej siedziby w odnawianej pofabrycznej kamienicy przy ul. Lubelskiej 30/32 na Pradze Południe. Według dzielnicowych planów rewitalizacji kamienica ta ma stać się domem artystów i ośrodkiem kulturalnym.

Image

Już dziś swoje miejsce znalazły tu grupy teatralne (Studium Teatralne, Scena Lubelska 30/32), stowarzyszenia twórcze (Zmiana Organizacji Ruchu) i liczne pracownie artystyczne (Pracownia Wschodnia). Naturalnym odruchem nowych mieszkańców jest z jednej strony rozpoznanie nowego miejsca działań, z drugiej – pokazanie go innym. Temu właśnie służyć ma dwudniowa „domówka” na Lubelskiej – organizowany wspólnie z naszymi sąsiadami maraton działań artystycznych. Jednym z ważniejszych jego elementów będzie wyświetlany w sobotę i niedzielę na zewnątrz budynku (jeśli pogoda pozwoli) film o kamienicy i jej mieszkańcach, a więc nie tylko o artystach, ale także, a może przede wszystkim, o ludziach mieszkających lub pracujących tu na co dzień. Członkowie Komuny Otwock nie będą twórcami filmu, lecz jego równoprawnymi bohaterami. Chcemy, by film stał się elementem rozpoznania stanu duchowego kamienicy, ale też przyczynił się do wzajemnego poznania mieszkańców.
Poza tym w programie koncerty, wystawy, akcje teatralne, a także możliwość odwiedzenia pracowni malarskich. Komuna Otwock zaprezentuje też najnowszą wersję swojego wciąż zmieniającego się spektaklu „Przyszłość świata”.

Domówka na Lubelskiej to pierwsze z cyklu wydarzeń pod hasłem „Rozpoznania”, w ramach którego Komuna Otwock planuje za pomocą działań artystycznych dokonać fizycznego i duchowego rozpoznania bliższej i dalszej okolicy swojej nowej siedziby. Kolejnymi przystankami naszego odkrywania Pragi Południe będą:
– zamykany wkrótce Stadion X-lecia/Jarmark Europa – fenomen na skalę nie tylko warszawską;
– Dworzec Wschodni zaprojektowany przez Arseniusza Romanowicza, swego czasu uważany za najnowocześniejszy i najbardziej reprezentacyjny budynek tego typu w Warszawie;
– Park Skaryszewski – najpiękniejszy park Warszawy.

Domówka to także inauguracja intensywnego sezonu artystycznego Komuny Otwock, w którym odbędzie się m.in. premiera nowego spektaklu.

Domówka na Lubelskiej
29-30.09.2007
kamienica przy ul. Lubelskiej 30/32
start: godz. 15.00

szczegóły: http://www.komunaotwock.engo.pl

Leave a Reply