Nagrodzeni recenzenci

W gmachu Teatru im. Osterwy w Lublinie rozstrzygnięto wojewódzki konkurs „Na recenzję teatralną” zorganizowany przez Fundację im. Marii Bechczyc-Rudnickiej „Bliżej Sceny”, którego prezesem jest Krystyna Kotowicz.
Dyrektor Krzysztof Babicki i Roman Kruczkowski, przewodniczący lubelskiego oddziału ZASP wręczają nagrodę Annie Brzozowskiej, uczennicy II LO im. K.K. Baczyńskiego w Swidniku
Wśród trzydziestu nadesłanych recenzji wyłoniono najlepsze. Zwyciężyła Anna Brzozowska za recenzję sztuki „Porozmawiajmy o życiu i śmieci” w reżyserii Krystyny Jandy, drugie miejsce przyznano Dianie Chmiel za recenzję spektaklu wystawianego w Teatrze Osterwy w Lublinie pt. „Romeo i Julia” reż. Bogdan Tosza, a trzecie przyznano Magdalenie Nowak za recenzję „Dwoje na huśtawce” w reż. Radosława Piwowarskiego. Nagrodzone są uczennicami II LO im. K.K. Baczyńskiego w Świdniku. Przyznano również wyróżnienia: Natalii Jodłowskiej, Magdzie Gorgol, Katarzynie Okoń, Agnieszce Futerze, Piotrowi Kozłowskiemu i Łukaszowi Rożkowi.
Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się tuż po studenckiej (11 marca 2004 roku) premierze „Don Juana” Moliera w reżyserii Edwarda Wojtaszka. Dyrektor artystyczny Krzysztof Babicki nie ukrywał radości, że tak wiele młodych ludzi interesuje się teatrem.
BIEG/fot. BIEG
Na zdjęciu: Dyrektor Krzysztof Babicki i Roman Kruczkowski, przewodniczący lubelskiego oddziału ZASP wręczają pierwszą nagrodę Annie Brzozowskiej uczennicy II LO im. K.K. Baczyńskiego w Świdniku.

Leave a Reply