Teatr WARSawy

Teatr WARSawy

ul. Rynek Nowego Miasta 5/7, 00-229 Warszawa

Biuro Obsługi Widzów: tel: 22 468 00 99; bilety@teatrwarsawy.pl
Koordynacja pracy artystycznej: tel: +48 509 780 261; info@teatrwarsawy.pl
strona www: www.teatrwarsawy.pl

Teatr Stowarzyszenia Teatru Konsekwentnego (od 2003), organizacja pożytku publicznego

Prezes: Adam Sajnuk, dyrektor artystyczny teatru

Wiceprezes: Aldona Machnowska-Góra, dyrektor teatru

18 maja 2013 roku rozpoczął się nowy rozdział w historii Teatru Konsekwentnego [porównaj] – otwarcie nowej siedziby teatru w budynku dawnego Kina Wars przy Rynku Nowego Miasta 5/7 oraz związana z tym zmiana nazwy na Teatr WARSawy.

W nowej już siedzibie odbyły się kolejne premiery spektakli: Kontrabanda na podstawie American Buffalo Davida Mameta (reżyseria Adam Sajnuk), Wraki – monodram Jacka Poniedziałka (reżyseria Agnieszka Lipiec – Wróblewska), a także Tato nie wraca – monodram Agnieszki Przepiórskiej, na podstawie tekstu Piora Rowickiego (reżyseria Piotr Ratajczak). We wrześniu 2013 r. odbyła się 11. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego. Od 1 sierpnia swoje spektakle w reżyserii Michała Walczaka wystawia tu grupa artystyczna „Pożar w burdelu”.

 

Pierwszy rok w nowej siedzibie i pod nowa nazwą wykorzystał teatr, aby oswoić to miejsce i przyzwyczaić do siebie mieszkańców stolicy. Niekwestionowanym sukcesem pierwszego sezonu na Starówce okazała się Dziwka z Ohio Hanocha Levina w reżyserii Adama Sajnuka, sztuka, w której trójka aktorów prowadzi ze sobą pełną napięcia grę o wszystko, zdumiewając bezpośredniością dialogu i naturalnością w ukazywaniu drastycznych zakamarków życia. Świetna rola Zygmunta Malanowicza, który czyni potężną oręż z prostoty i prawdy, trudny i błyskotliwie zdany egzamin Agnieszki Przepiórskiej w tytułowej roli i partnerujący im na równych prawach Bartosz Adamczyk opowiadają przejmującą historię o tęsknocie za okruchem szczęścia.

Mocnym akcentem sezonu stał się dosłownie oblegany przez widzów sequel Gorączki powstańczej nocy, czyli Powrót Wiesława Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego – kipiący energią spektakl kabaretowy „Pożaru w burdelu”. W tym arcywarszawskim kabarecie, w którym absurd spotyka się z satyrą, liryczny akcent z ostrym językiem, slapstickowy gag z szalonym tempem wideoklipu, Michał Walczak zdołał skupić grupę wyjątkowo wyczulonych na kabaretowy styl młodych wykonawców, którzy nadają spektaklom właściwy, niepowtarzalny ton (Monika Babula, Lena Piękniewska, Agnieszka Przepiórska, Anna Smołowik, Tomasz Drabek, Andrzej Konopka, Mariusz Laskowski, Maciej Łubieński).

Leave a Reply