Przejdź do treści
Старая ссылка на Кракен не работает? Не бегите в Google! Именно этого ждут мошенники. Используйте надежный шлюз, который всегда ведет на актуальное зеркало. Добавьте в закладки kra45.at и забудьте о проблеме поиска ссылок навсегда.

Spektakl Internetowego Teatru TVP dla szkół  „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Zapraszamy na kolejną w tym roku szkolnym transmisję z teatru. Za pośrednictwem TVP młodzi widzowie z całej Polski obejrzą spektakl „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” na podstawie powieść C. S Lewisa  z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Transmisja zaplanowana jest na 12 maja 2022 o godz. 11.00.

Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa

Powieść C.S. Lewisa  „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” od ponad półwiecza jest jedną z najpoczytniejszych pozycji literatury dziecięcej. Na kanwie przypowieści o walce dobra ze złem obserwujemy proces przemiany i dojrzewania czwórki rodzeństwa, która za sprawą najmłodszej siostry trafia do fantastycznego świata skutej wiecznym mrozem krainy. Narnia, pełna niezwykłych stworzeń, zniewolona mocą Białej Czarownicy, łączy w sobie elementy mitologii, baśni i fantasy. Jest też wizją utraconej Arkadii, w której odzyskaniu pomoże dziecięcym bohaterom lew Aslan.

link do zapowiedzi spektaklu

  • Reżyseria: Gabriel Gietzky
  • Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
  • Adaptacja: Radosław Paczocha
  • Scenografia: Maria Kanigowska
  • Kostiumy: Anna Adamek
  • Muzyka: Marcin Nenko
  • Ruch sceniczny: Szymon Michlewicz-Sowa, Anna Berek
  • Projekcje: Tving Stage Design Tomasz Gawroński

Obsada:

  • ŁUCJA Anna Antoniewicz
  • ZUZANNA Dagna Dywicka
  • PIOTR Bartłomiej Cabaj
  • EDMUND Mateusz Bernacik (gościnnie)
  • FAUN TUMNUS Dawid Żłobiński
  • BIAŁA CZAROWNICA Joanna Kasperek
  • KARZEŁ Mirosław Bieliński
  • WILK MAUGRIM Edward Janaszek
  • BÓBR Andrzej Plata
  • BOBROWA Beata Pszeniczna
  • ŚWIĘTY MIKOŁAJ Janusz Głogowski
  • ASLAN Jacek Mąka
  • DROZD Anna Berek (gościnnie solistka Kieleckiego Teatru Tańca)

Czas trwania: ok. 95 min, jedna przerwa, przeznaczony dla widzów 7+

Przedstawicieli szkół, których uczniowie chcą obejrzeć spektakl, prosimy o kontakt z TVP3 KIELCE. Aby zgłosić szkołę do projektu, należy: przesłać maila na adres promocja.kielce@tvp.pl, w jego treści należy podać pocztowe dane adresowe szkoły, numer telefonu, adres mailowy oraz przybliżoną liczbę uczniów, którzy obejrzą spektakl. Na zgłoszenia czekamy do ostatniego dnia przed spektaklem. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu kom 605 605 448. Wszelkie informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi znajdą Państwa na jego stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AICT Polska
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.