Teatr tm

ul. Lwowska 13, Warszawa (biuro)

telefon:+48 605 948 789

teatr@teatrtm.pl

dyrektor artystyczny Tomasz Mędrzak

www.teatrtm.pl

 

Teatr Stowarzyszenia Teatr tm

 

 

Teatr zawiązany w formie stowarzyszenia przez grupę aktorów związanych z >Teatrem Ochoty na czele z Tomaszem Mędrzakiem, po jego odejściu z Ochoty z końcem 2008 roku (ratusz nie przedłużył kontraktu dyrektorskiego). Początkowo teatr związał się z praskim Centrum Promocji Kultury, gdzie grywał do czerwca 2009 tytuły poprzednio eksploatowane w Teatrze Ochoty (John & Mary Marvyna Jonesa, Drugi pokój Zbigniewa Herberta/ Kibice Elina Rachnewa i Piranie z akwarium Ryszarda Marka Grońskiego – wszystkie w reżyserii Mędrzaka). Niższa od przewidywanej frekwencja spowodowała zerwanie współpracy i od tej pory teatr tm pozostaje bezdomny, występując w rozmaitych salach (m.in. w Centrum Łowicka) w stolicy i w kraju.

Oprócz wspomnianych już sztuk tm ma w swoim repertuarze także: Eksperyment Adam i Ewa wg Marka Twaina, Sara i Joe Toma Kempinskiego, Sztuka Yasminy Rezy (wszystkie w reż. Tomasza Mędrzaka) oraz dwie lekcje teatralne, nawiązujące do dawnych tradycji Teatru Ochoty: Śluby panieńskie wg Fredry (reż. Tomasz Mędrzak) i Kafka, Gombrowicz, Lem (reż. Cezary Morawski).

Twórcy stowarzyszenia deklarują: „Naszą ambicją zawsze było prezentowanie spektakli na najwyższym poziomie artystycznym. Przeniesione ze stałej warszawskiej sceny przedstawienia w sposób prosty i pomysłowy zostały dostosowane do prawie każdych warunków (…) Spektakle teatru tm charakteryzuje w szczególności wysoką kulturą słowa. Precyzja reżyserii i kompozycji spektakli, doskonałe przygotowanie aktorów, doświadczenie połączone z ogromną pasją i miłością do teatru, wybitne osobowości sceniczne i magnetyczna charyzma aktorów gwarantują najwyższy poziom doznań artystycznych”.

Czy teatr znajdzie swoje miejsce na mapie kulturalnej Warszawy, okaże przyszłość – na razie czerpie siłę z dorobku scenicznego dyrekcji Mędrzaka w Teatrze Ochoty.