Finał 17. WARSZAWY SINGERA

Noc Klezmerów oraz Kayah & Transoriental Orchestra Wielki finał Festiwalu Warszawa Singera Centrum Praskie Koneser 29 i 30 sierpnia XVII Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera zakończy się w urokliwych przestrzeniach Centrum Praskiego Koneser.

W sobotę i niedzielę odbędzie się tam wiele festiwalowych wydarzeń, w tym największe i zawsze bardzo oczekiwane widowisko finałowe. Większość koncertów można w tym roku oglądać także on-line, w czasie rzeczywistym i nieodpłatnie.

W sobotę o 19.00 Noc Klezmerów, która zawsze przyciąga dynamiką i wielką emocjonalnością. W tym roku wystąpią dwa zespoły: Preßburger Klezmer Band ze Słowacji i Sharon Brauner & Karsten Toyke z Niemiec. Piosenek żydowskich będzie można posłuchać także w wykonaniu aktorów warszawskiego Teatru Żydowskiego, którzy w spektaklu muzycznym To jest moje życie zaśpiewają znane i lubiane piosenki kabaretowe.

Natomiast w finałowym koncercie Bez Granic wystąpi Kayah [na zdj./ materiały organizatora] wraz z grupą Transoriental Orchestra i zaproszonymi gośćmi. Wśród gości znajdą się między innymi: Ayoub Houmanna, Mary Spolsky, Igor Herbut i Karolina Cicha. To wielki artystyczny projekt, w którym usłyszymy rytmy żydowskie w różnych regionów Europy, ale także brzmienia słowiańskie, bałkańskie i bliskowschodnie. Wiele konwencji, wiele języków, wielu wykonawców. To koncert, który w czasie pandemii i związanych z nią ograniczeń daje poczucie, że kultura nie ma granic, łączy nas i daje nadzieję w najtrudniejszych momentach.

Ponadto w najbliższy weekend będzie można wziąć udział w oryginalnych, eksperymentalnych warsztatach rodzinnych inspirowanych szeroko pojętą kulturą żydowską. Zorganizowane będą w klubo-kawiarnio-wydawnictwie Triki TASHKA, które działa na terenie w Centrum Praskim Koneser od kilku miesięcy i tworzy oryginalną ofertę twórczego spędzania czasu dla dzieci i dorosłych. Warsztaty odbędą się w niedzielę o 15.00. W sobotę zaś Triki TASHKA zaprasza dzieci i rodziców na czytanie bajek żydowskich Jacoba „Kobiego” Weitznera.

Zapraszamy do Centrum Praskiego Koneser. Zapraszamy on-line: tegoroczna edycja Festiwalu Warszawa Singera nie ma granic. Szczegóły na: www.shalom.org.pl

Leave a Reply