Debiuty „Strzała Północy 2019”

Jak co roku trwają przygotowania do (już 7. z kolei) Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019”.

Do udziału w turnieju organizator zaprosił twórców teatru jednego aktora, którzy zadebiutowali w monodramie w czterech kategoriach: debiutu aktorskiego, reżyserskiego, dramaturgicznego i (lub) choreograficznego. Turniej ma formę otwartą i rywalizują w nim jednoosobowe przedstawienia zgłoszone przez instytucje kultury, stowarzyszenia, niezależne grupy artystów, a także monodramy zgłoszone przez indywidualnych twórców.

Mogę brać w nim udział monodramy teatrów dramatycznych, tańca, radia i telewizji. Zarząd Stowarzyszenia Teatr Propozycji „Dialog” w Koszalinie jak zwykle zapraszał debiutanckie monodramy bez względu na datę ich premiery.

Regulamin turnieju na stronie www.teatrdialog.koszalin.pl

Radę artystyczną festiwalu tworzą: Barbara Dziekan (przewodnicząca rady) – aktorka, profesor zwyczajny Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Aleksandra Dziurosz – dyrektor Warszawskiego Teatru Tańca i wicedyrektor Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie, Zdzisław Derebecki – dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie i Marek Kołowski – autor projektu, dyrektor festiwalu, wydawca serwisu Monodram w Polsce. Wsparcie programowe festiwalu: Ewa Wycichowska – Polski Teatr Tańca w Poznaniu i Janusz Kukuła – Teatr Polskiego Radia w Warszawie.

Marek Kołowski

Leave a Reply