Koncert muzyki indyjskiej

9 maja o godz. 18.00 w Teatrze Szwalnia odbędzie się koncert klasycznej muzyki indyjskiej. Gośćmi wieczoru będą znakomici muzycy z Indii: Supratik Sengupta – sitar i Angshubha Banerjee – tabla (bębny indyjskie). Supratik Sengupta wygrał kilka konkursów, wystąpił m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Chinach. Angshubha Banerjee jest wykładowcą gry na tabli na Uniwersytecie w Kalkucie, wystąpił m.in. we Włoszech, Portugalii i w Polsce. Gościnnie dołączy do nich Lucyan (Lucjan Wesołowski), który zagra na flecie indyjskim bansuri i na tampurze (indyjski instrument strunowy). Na tampurze zagra także Renata Sobczak.

Muzycy zaprezentują ragi czyli tradycyjne utwory indyjskie. Zatańczy nauczycielka tańców orientalnych i tańca flamenco Małgorzata Wilczyńska. Koncert rozpocznie Lucyan, grając na sitarze (z towarzyszeniem muzyków grających na instrumentach perkusyjnych) kilka utworów indyjskich i własnych, opartych na motywach indyjskich.

Bilety w cenie 25 PLN – zarezerwowane do 8 maja włącznie,  w dniu koncertu – 30 PLN. Rezerwacja: promocja@teatrszwalnia.pl lub 696 287 352.

ul. Andrzeja Struga 90, 90-557 Łódź

Leave a Reply