W Kaliszu premiery dla młodych widzów

Teatr im. Bogusławskiego w Kaliszu 30 grudnia zaprosił widzów na premierę spektaklu WOJOWNICZKA Marine Carteron. Adaptacja i projekcje wideo: Amadeusz Nosal, reżyseria: Judyta Berłowska, scenografia i kostiumy: Aleksandra Żurawska, choreografia i ruch sceniczny: Nela Mitukiewicz, muzyka: Dawid Sulej Rudnicki.

Obsada: Aleksandra Pałka, Izabela Wierzbicka, Jacek Jackowicz, Jakub Łopatka,
Marcin Trzęsowski, Maciej Zuchowicz.

Tajemnicza i niebezpieczna siła chce zniszczyć wszystkie książki i odebrać ludzkości intelektualny dorobek. Do walki z nią stają nieustraszona Cezaryna i jej brat August. Z odwagą i zapałem pokonują przeciwności losu, nie tracąc przy tym dobrego humoru. Udowadniają, że warto pozostać wiernym swoim poglądom, a także odrzucić wszelkie stereotypy i uprzedzenia.

Główna bohaterka pokazuje, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jej skrywane dotąd supermoce niejednokrotnie okażą się nieocenioną pomocą w walce z siłami ciemności.

Wojowniczka to pełna przygód opowieść o odwadze i walce o ideały. Elementem przedstawienia są warsztaty edukacyjne.

A 24 lutego kaliski teatr planuje premierę KOPCIUSZKA Jewgienija Szwarca (przekład Tetiana Sopiłka, Bartosz Zaczykiewicz). Reżyseria: Bartosz Zaczykiewicz, scenografia: Iza Toroniewicz, muzyka: Katarzyna Brochocka.

W Bajkowym Królestwie od bardzo dawna nie wydarzyło się nic niezwykłego. Od tak dawna, że nikt już nie pamięta jakichkolwiek magicznych zdarzeń. Bardzo boleje nad tym stary dobry Król i aby zaradzić brakowi czarownych wydarzeń, postanawia zorganizować wielki uroczysty bal. Na zabawę wybiera się zła Macocha i jej rozkapryszone córki, które mają nadzieję, że zostaną zapisane w księdze największych piękności Królestwa i spodobają się Księciu. Kopciuszek także marzy, aby chociaż popatrzeć na zabawę przez okna, ale zła Macocha zadaje jej mnóstwo pracy. Dobrej dziewczynie przybywa z pomocą Wróżka…
Tak zaczyna się klasyczna bajka napisana na motywach opowieści Charles’a Perraulta.

Obsada: Zbigniew Antoniewicz, Agnieszka Dulęba-Kasza, Agnieszka Dzięcielska, Michał Grzybowski, Jacek Jackowicz, Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska, Ewa Kibler, Kama Kowalewska, Jakub Łopatka, Wojciech Masacz, Aleksandra Pałka, Bożena Remelska, Dariusz Sosiński, Marcin Trzęsowski, Izabela Wierzbicka, Michał Wierzbicki, Lech Wierzbowski, Maciej Zuchowicz.

Opr. Ewa Sośnicka-Wojciechowska

Leave a Reply