Inauguracja sezonu w Łodzi

Podczas Inauguracji sezonu kulturalnego 2017/2018 w województwie łódzkim, która odbyła się wczoraj, 21 września, w Filharmonii Łódzkiej, wręczono odznaczenia  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrody Marszałka. Laureatami zostali artyści i pracownicy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Odznakę honorową MKiDN „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymał Robert Latusekaktor Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. W ciągu 20 lat pracy scenicznej wykreował ponad 15 ról teatralnych, pomysłodawca, autor adaptacji i koncepcji inscenizatorskiej oraz odtwórca  monodramu „Aszkenazy, menel z Łodzi” na podstawie „Lampionów” Katarzyny Bondy.

Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury  otrzymali:

Bogusława Pawelec-Małek – aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, laureatka licznych Złotych Masek, w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia pracy artystycznej

Marek Klimkiewicz – Główny Brygadier Scen Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za obsługę spektakli na trzech scenach Teatru

Wojciech Nowicki – organizator i menedżer kultury, wieloletni dyrektor naczelny Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

[fot. Marcin Nowak]

Leave a Reply