Bogucki o konkursie im. Andrzeja Żurowskiego

Marcin Bogucki, laureat Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego V edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego zachęca młodych krytyków teatralnych do udziału w kolejnej, trwającej już VI edycji konkursu. Przypominamy, że termin nadsyłania prac mija 31 marca.

Jeszcze miesiąc do końca VI edycji

Gorąco zachęcam…

Krytyka teatralna to ciężki kawałek chleba. Kromki z tego niewielkie, okruchów zaś powstających przy okazji – co niemiara. Odkładając jednak na bok metafory – niewiele jest momentów w życiu osoby piszącej o teatrze, w których może on/a poczuć satysfakcję ze swojej pracy. Konkurs im. Żurowskiego jest jedną z takich „oscarowych” sytuacji, gdy jego/jej dzieło (nie bójmy się tego słowa!) zostaje w niezwykły sposób docenione. Co ważniejsze jednak, konkurs wspiera działalność młodych krytyków i krytyczek niemających jeszcze ugruntowanej pozycji i szukających własnego miejsca na teatralnej mapie świata. Nagroda w konkursie pełni zatem niezwykle ważną funkcję – stanowi nie tylko wsparcie psychiczne i promocyjne, jest także realną pomocą finansową.

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy! Chciałbym gorąco zachęcić Was do przesłania zgłoszenia na konkurs im. Żurowskiego, niezależnie od stażu, wykształcenia, uprawianej formy i upodobań teatralnych. Rzemiosło i indywidualny styl – to jedyne kryteria, którymi kieruje się kapituła, oceniając nadesłane prace. Patrząc na laureatów i laureatki poprzednich edycji, możecie być pewni – nie ma obaw, że woda sodowa uderzy Wam do głowy! Nagroda tylko doda Wam wiatru w żagle.

Marcin Bogucki

Dodaj komentarz