Maja Komorowska z Nagrodą im. Boya

Filmowe urodziny Mai Komorowskiej

Maja Komorowska 23 grudnia obchodziła 80. urodziny. Z tej okazji zapraszamy na spotkanie z jubilatką, jej współpracownikami i zagranymi przez nią postaciami. A było ich ponad 50: od ciotki Idalii w „Cwale” Zanussiego, przez Jolę w „Pannach z Wilka” Wajdy, po Guślarza w „Lawie” Tadeusza Konwickiego.

Data
PN   08 / 01 / 2018

Godzina
19:00

Miejsce

Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Spotkanie, które poprowadzi krytyk filmowy Łukasz Maciejewski, poprzedzi krótkie filmowe przypomnienie ważnych scen z filmów z udziałem Mai Komorowskiej. W wieczorze – poza jego bohaterką – udział wezmą m.in. Tadeusz Sobolewski i Krzysztof Zanussi. Poniedziałkowe spotkanie zamknie film-niespodzianka – specjalnie wybrany przez Maję Komorowską na ten wieczór. Spotkaniu towarzyszyć będą także dwie wystawy zdjęć aktorki, do obejrzenia we foyer budynku FINA na pierwszym piętrze.

Tym samym Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny włącza się w obchody urodzin Mai Komorowskiej, przygotowane m. in. przez Akademię Teatralną i Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie.

Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (120). Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać w dniu wydarzenia od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu wydarzenia.

Dodaj komentarz